DİJİTALDE de öncüyüz:

“kanalmaras.com”, taaa 2014 yılında başlayan yayın hayatını,  2022’ye girdiğimiz şu günlerde her geçen gün zirveye taşımaya devam ediyor…

Aylık ortalama 2 milyon ziyaretçi ile Kahramanmaraş’ın en çok ziyaret edilen haber sitesiyiz.

Dünyanın her bir köşesinden haber sitemize gelen ziyaretçiler her geçen gün büyüyor...
 

kanal 1
 

Alexa sıralamasında yerel bir haber sitesi olarak Türkiye de ilk defa 800’lü rakamlara gelerek dikkat çekmekteyiz…
 

270663920_248399634075996_6668549014053616969_n
 

Şu rakamları da vereyim:

“kanalmaras.com”da... Ayda 5 milyon sayfa görüntüleniyor. Geçen yılın son aylarına göre tam yüzde 35’lik bir büyüme demek bu.

*

“kanalmaras.com”da... Ortalama video izlenme rakamları da hayli yüksek. Siyasetçilerin grup konuşmasının canlı yayınları başta olmak üzere aylık ortalama yüzlerce video izlenme sayımız 500 bin ve üzeri.

*

Bu büyük başarı nasıl sağlandı?

2014 de yayın hayatına başladığımızda, ufukta gördüğümüz bir gerçek vardı...

O da şuydu:

Yazılı ve görsel basının bittiğini, geleceğin internet yayıncılığında olduğunu gördük ve adımlarımızı ona göre attık. Artık dağdaki çoban dahi, elindeki akıllı telefonu ile küçülen dünyamızdan an be an haberdar olmaktadır. Bu yüzden tüm alt yapımızı ve projelerimizi ona göre şekillendirdik. Bunu yaparken de güçlü bir kadroya ve teknik bir ekibe ihtiyacımız olduğunun bilincindeydik.

Çok güçlü bir koordinatör ve editör kadromuz var.

Onlarla ne kadar iftihar etsem az…

Habercilik ve dijital yayın yapmak özveri istediği kadar teknik cihazlar ile mümkün olan bir çalışmadır…

Her tür teknik cihazlara haiz olduğumuz kadar, sabahın erken saatinden taki uyuyuncaya kadar bu çalışma temposu Kanal Maraş ekibinde mevcuttur.

Takdir edersiniz ki, habercilikte hız, doğru ve tarafsız habercilik önemli olduğu kadar, bizim de en önemli ilkemizdir. Hem Kahramanmaraş’ın gündemini takip etmek, hem de ülkemizde ki gelişmeleri ve haberleri anında siz takipçilerimize duyurmak, Kanal Maraş’ın en temel ilkesidir. Kanal Maraş’ın habercilik anlayışında bir yerlere yaslanmak, bir takım odaklardan nemalanmak asla olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü biz gücümüzü Halk’tan ve Hak’tan almaktayız.

*

Şunu belirtmek fayda mülahaza ediyorum…

Dijital ekibimizin en tepesinde ise iki isim var:

*

Kanal Maraş Haber Müdürü, oğlum SERKAN KARAASLAN

*

Kanal Maraş editörü, İSA ASLANTAŞ

*

Ve Kanal Maraş’ın nirengi noktası olan Kameramanı, KURTULUŞ KARAASLAN

*

Serkan, İsa ve Kurtuluş’un şahsında dijitaldeki bu yükselişimize katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza katkıları için bin teşekkür, başarıları için bin tebrik. Tabi Kanal Maraş bir ekol ve okul olduğu için, buradan yetişip ayrılan kadrolarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum.

*

Bu şehirden bir ulusal olma yolunda ilerleyen haber sitemiz ve İnternet Televizyonumuz ile birlikte 2022 yılı sonuna doğru büyümeye devam edeceğiz…

Hedef 10. yılımızın kutlanacağı 2024 yılında kendi kendini ekonomik olarak ayakta tutacak bir güce erişmek…

Ne demek istediğimi sanırım anlatabilmişimdir.