Kahramanmaraş'ın en etkin haber sitesi köşe yazarı Serkan Karaaslan bugünkü yazısında "Almanya’da Gelsenkirchen Bizde Yersenkirşen!" diye yazdı.

Uzun zamandan bu yana yazılarıma ara vermiştim. Malum herkesin kendi gündemi.

Kendi gündemi dediğime bakmayın Kahramanmaraş'ın, dediğim dedik çaldığım düdük misali her şeyi ben bilirim diyen sözde ağabeyi siyasetçi büyüğümüzü de unutmadık.

▪️▪️▪️

Hazır yeri gelmişken, hani oyları düşmüş, kalesi olan Kahramanmaraş'ta kaybetmediği ilçe kalmamıştı ya hah o işte. Siz bildiniz onun kim olduğunu. Hani hüsnü halis AK Partililerin alınlarını aşağı dikmesine neden olan, kendini hatip zanneden, Türkoğlu Şekeroba konteyner kentte yağmur altında kalanlara müjde vermesi gerekirken, çok konuşup hiçbir şey söylemeyen kırmızı plakalı büyüğümüz.

▪️▪️▪️ 

Zaten Kahramanmaraş'a Ankara tarafından gönderilen kim varsa güç zehirlenmesi yaşıyor. İlk önce kendi aralarında, sonra muhalefetle, sonra da halkı terbiye etmeye çalışıyorlar. Haa, halk onları terbiye edince de, Cumhurbaşkanın sırtına binerek bizim suçumuz yok ekonomi kötü diyorlar. Yani sığınmacı siyaseti yapıyorlar. Sığınmacı deyince Suriyelileri algılamayın sakın. AK Partili büyüğümüz kırmızı plakalı sözde ağabeyimizin geliştirdiği siyaset. Yani sıkışınca Cumhurbaşkanına sığınıyor. Sonra 1-2 ay ortalarda görünme bir de fiziksel imaj yaptığı zaman ahu pak oluyor. Sonra mı ne oluyor? AK Parti İl başkanı seçiminde kendini perde arkasından açık ediyor. 

▪️▪️▪️

Şimdi Gaziantep İl Başkanı, Osmaniye İl Başkanı belli oluyor, ama ne hikmetse Kahramanmaraş İl Başkanı belli olmuyor. Niye peki? Perde arka siyasetinde dönen olaylardan dolayı. Nasıl mı? Şimdi bu ağabeyimiz sindirdiği avenesini de yanına alarak, sanki İl Başkanı değil Başbakan seçiyor. Hani adayların özelliklerinde olması gerekenler ne olmalı! İşte Liyakat, Samimiyet, Dava adamlığı, Halka kibirle bakmamak, Halkın sorunlarını çözen... Peki ağabeyimiz ne olsun istiyor. 'Benim dediğim ne varsa harfiyen yapılacak, işte iktidar kanadının tüm (ihaleleri) dahil benim dediğim kişilere verilecek, işçi alınırken benim dediklerim alınacak, kısacası benim dediğim olacak diyor. Tabi bunların hepsi kulis bilgisi Yersen!. 

▪️▪️▪️

Şu Bizim Yıkım Prensi vardı, 'Beni Cumhurbaşkanı gönderdi' deyip Kahramanmaraş'ı hallaç pamuğu yapan, hah işte onun başka bir yere tayinini de bizim kırmızı plaka sahibi abimiz yapmış. Tabi bu da kulis bilgisi. Bilirsiniz Kulis bilgilerinde kesinlik yoktur ama kesine yakın sonuçlar vardır. Hani gelir gelmez Bareti giydi 18 katlıyı 6 ayda zor yıkan prensimiz şimdi genel sekreter olmuş. Peki hangi başarısından ötürü! Hangi liyakatinden ötürü! Bilen yok. Belki kırmızı plaka sahibi ağabeyimiz biliyordur bizi de aydınlatır! 

▪️▪️▪️

AK Parti siyasetinin tabanında yaşanan çatırdama son yerel seçimlere de yansıdı. Halk artık dedi ki bizi kandırmayı bırakın. Peki şu kırmızı plakalı ağabeyimiz bıraktı mı? Bizce bırakmadı ama bıraktı diye umut edelim. 

▪️▪️▪️

Yazıyı uzun tutmak isterim isterimde, malum halkımızın okumayı sevmediğini biliyorum. Onun için son söz kırmızı plaka değil halktan olmasını isteriz, halkı gözetmesini isteriz. Bakınız 23 yılda ne yapıldı! Fay hattına hastane, 21 yıldır koltuktan kalkmayan bir müdür, (Gitti diye sevindik ama bakanlıkta tanıdıkları göndermedi sanırım) yıkılan onlarca bina, sönen giden onlarca can. Artık halktan yana olun beyler zaten yeterince istediğiniz oldu. Bari bırakın da biraz da Kahramanmaraş’ın istedikleri olsun. 

▪️▪️▪️

NOT: Gelecek yazımda CHP Kars Milletvekilinin İnan Akgün’ün, ‘Mülakat soruları videosu tadında bende kırmızı plakalı ağabeyim bir şeyler soracağım. (Ayrıca izlemediyseniz bir izlemenizi tavsiye ederim.)