Kulis iddialarına göre; seçim döneminde kaynak bulması için yabancıların desteği alan, orta hasarlı binaların güçlendirilmesi içinde bakanlık desteğini alan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün kendi ikbali için şehri ateşe attığı önü sürüldü. Söz konusu yapıların Güngör sonrası yıkılacağı ve vatandaşın şikayet edeceği bir yerin kalmadığı iddiası kente bomba gibi düştü. 

EĞER DOĞRUYSA, BU HALK KİME GÜVENECEK?
orta hasarlı binaların yeniden ruhsatlandırmasını ilçe belediyelerinin yaptığı, Büyükşehir Belediyesi veya Çevre Şehircilik Bakanlığının binaların güçlendirmesi ile alakalı yetkilerinin olmadığı, bunun için kanunda bazı maddelerin değiştirmesi gerektiği öğrenildi. Söz konusu yapıların kaderi, Hayrettin Güngör’ün seçim ikbaline kurban edildiği gibi gözükmesine ise halk büyük tepki gösteriyor.

KAHRAMANMARAŞ'IN MAĞDUR OLMA RİSKİ!
Göreve geldiği 2019 tarihinde dönemin selefine inanılmaz iddialarla ile yüklenen, Kahramanmaraşlı belediye ekibini göndererek yerine Sakarya ekibini getiren, getirdiği ekibin de istifa etmesiyle birlikte Kahramanmaraş’a hizmet edemeyen Güngör için devreye önemli isimlerin girdiği iddia edildi. Önceki gün yapılan AK Parti temayülünde ismi dahi olmayan ama, AK Parti ağır toplarının yakın arkadaşı olan Güngör’ün aday olması halinde yapıların yıkılacağı ve Kahramanmaraş halkının mağdur olma riskinin doğacağı öne sürülüyor.

İMAMOĞLU'NUN KOPYASI!
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kopyası olan, suya zam konusunda İstanbul ile yarışan ve bazı konularda halkı düşünmeden hareket eden Güngör’ün sırf ANKARA bağıntısı var diye tekrar aday edilmek istenmesi, ama yapmadığı onca hizmete rağmen, basın ve Propaganda ile yapıyormuş gibi gözükmesini isteyen AK Parti'nin ağır topları, Kahramanmaraş’ı görmezden geliyor.