Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin, Gelecek Partisi Kahramanmaraş Onikişubat Başkan adayı Muharrem Çevik'i ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Şehrin siyasi durumunu değerlendiren Şahin, Çevik'e başarılar diledi.

Türkiye'nin yaklaşan seçim sürecinde Gelecek Partisi olarak farklı bölgelere odaklandıklarını dile getiren Şahin, Kahramanmaraş'ın onikişubat ilçesinde Çevik'in önemli bir rolü olduğunu belirtti. Kendisinin milletvekili olarak her bölgeyi kendi görev alanı olarak gördüğünü ve Çevik'e destek olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Seçim sürecinde Çevik'in yanında olacaklarını ve 31 Mart akşamı Kahramanmaraş'a hizmet edeceklerini ifade etti.

Şahin, Türkiye'nin büyük sorunlarla karşı karşıya olduğunu ve özellikle deprem bölgelerindeki sorunların çözülmemiş olduğunu dile getirdi. Depremzede vatandaşların yaşadığı sıkıntıları bizzat yerinde gözlemlediğini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bu konuda rapor sunduğunu belirtti. Ancak, yeterli konut yapılmadığını ve hükümetin verdiği taahhütlerin yerine getirilmediğini ifade etti.

Şahin, Gelecek Partisi olarak Türkiye'nin diğer sorunlarına da dikkat çektiklerini ve emeklilerin, gençlerin, işçilerin ve esnafın yaşadığı sorunları yakından takip ettiklerini belirtti. Adaletin ve liyakatin esas alındığı bir Türkiye hayal ettiklerini vurguladı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sıkı bir muhalefet yaptıklarını ifade etti.
Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin konuşmasında şu ifadelere yer verdi, 

“Başkanımızla Kahramanmaraş’ın onikişubat ilçesinde birlikte seçim çalışmalarının içinde olacağız. Ben Kahramanmaraş'a gelirken böyle bir misafir edasıyla gelmiyorum, burası benim memleketim ben aslen Osmaniyeliyim ama Kahramanmaraş'ta Bizim 2 memleketimiz sayılır. Çünkü burada da yaklaşık 2 yıl kadar eşimin görevi nedeniyle işte başkanımız biliyor çocuklarımız eşim Burada 2 yıl kaldılar, Ben de sürekli gelip gelip gittim. Onun için Kahramanmaraş'ın Bizde ayrı bir yeri vardır. Tabii biz Muharrem başkanımızda 4 yıla yakın İl Başkanlığı sürecimiz oldu kendisinin İl Başkanlığı döneminde de çok büyük emekleri var Hem partimize hem de Kahramanmaraş'a çok büyük hizmetleri var Onun için ben kendisine teşekkür ediyorum.

Türkiye bugün Artık yeni bir seçimin arefesinde Biz de gelecek Partisi olarak Türkiye'nin farklı bölgelerinde odaklanılmış seçim stratejisi adıyla bir seçim sürecini yaşıyoruz. Şimdi burada tabi Kahramanmaraş'ta Başkanımızın biz özellikle onikişubat ilçesinde bir karşılığı olduğunu biliyoruz Dolayısıyla onun buradaki adaylığı Gelecek Partisi adına önemli. Ve biz onikişubat ilçesinde gelecek Partisi olarak başkanımızın sonuna kadar yanında olacağız. Ben her bölgenin de bir Milletvekili olarak kendimi gördüğüm için sadece bugün değil yine geleceğiz inşallah. Son güne kadar başkanımızın yanında olacağız, burada iyi bir Sonuçta biz 31 Mart akşamında Kahramanmaraş'ın onikişubat'ın isteklerini, beklentilerini, arzusunu karşılayacak bir sonucu onikişubat'ta hediye edeceğiz. Bunun için de mücadele ediyor Kendisi sizlerle beraber. Ben buradaki bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum yani Allah razı olsun hepinizden emeğinizden, gayretinizden. 

Ama bugünden sonra artık son kulvara giriyoruz İnşallah hep beraber bir gayret daha edelim hepimiz eşimizi dostumuzu çevremizi bir organize edelim. Hepimiz başkanımızla beraber dokunabildiğimiz kadar esnafa, işçiye, memura, emekliye, depremzede hemşerilerimize herkese dokunalım. Yüreklere, gönüllere dokunalım İnşallah.

Hep beraber buradan iyi bir sonuç alalım alacağız Allah'ın izniyle Dediğim gibi biz de elimizden geldiğince başkanımızın yanında olacağız.

Bir kere şunun altı çiziyorum Muharrem başkanımız sonuna kadar Kahramanmaraş'ta en iyi şeyi hak ediyor Çünkü çok büyük bir emeği var burada. Bu bir vefanın gereği olarak da bunu net bir şekilde söylüyorum, İnşallah hak ettiği şekilde Kendi sevdiği memleketine hizmet etmek ona nasip olur. 

Türkiye yerel seçimlere giderken büyük sorunları üzerinde taşıyarak gidiyor. Deprem bölgesindeyiz Kahramanmaraş'ta, deprem bölgelerinin yaralarını gönül isterdi ki bu güne kadar en azından makul şekilde sarılmış olsun. Ama maalesef sarılamadı bunun altına özellikle çiziyorum. Ben Ağustos sonu Eylül başında 10 gün bu bölgedeydim 9 şehrimizi gezdim Diyarbakır ve Elazığ hariç 9 deprem şehrimizi gezdim ama Kahramanmaraş'ta buna dâhil. Burada geldik depremzede vatandaşlarımızın kaldığı konteyner kentleri ziyaret ettik, hafriyat çalışmalarını yakından takip ettik, TOKİ binalarının inşaatların şantiyelerini yerinde gezdik. Yani her açıdan bütün illerimizde bu ziyaretleri gerçekleştirdik ve bir rapor oluşturmuştum ben o zaman, O raporda bir şeye dikkat çekmiştim Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de bir toplantı ile açıkladım deprem bölgesinde yeterli konut yapılmıyor bakın! Bakın Altını çiziyorum, Evet bir konut yapılıyor TOKİ bir konut yapıyor ama yeterli seviyede konut ihtiyacı karşılanmayacak. Bunun anlamı ne vatandaşımız önümüzdeki yıllarda Sadece bu yıl değil önümüzdeki yıllarda bu konut mağduriyetini barınma sorununu maalesef yaşamaya devam edecek.

Bunu özellikle söylemiştim beni iktidar partisindeki arkadaşlar ‘Devlet sayı ile konuşur’ diye bana cevap vermişlerdi. Bakın Biz 180.000 konutu teslim edeceğiz demişlerdi Yıl sonuna kadar, bakın yıl sonu değil Şu anda marttayız bugüne kadar teslim edilen konut sayısı 50.000'i bulmadı 11 şehrin tamamında.

Kahramanmaraş'ta bundan çok kısıtlı bir sayıyı aldı Yani şu anda Kahramanmaraş'ta toplamda 5-6 bin en fazla 7-8 gün konut teslimi yapıldı Bize gelen sayıya göre, ama O kadar da yapıldı bilmiyorum. Maalesef burada sayılarla oynayan bir iktidar var bunu doğru bulmuyoruz. Biz deprem bölgesi üzerinden siyaset yapmayı da doğru bulmuyoruz ancak burada yaşanan bir gerçeklik var, bir barınma sorunu, bir konuş mağduriyeti var. Hafriyat çalışmaları hala bir taraftan devam ediyor Buna da dikkat çekmiştik. Bizi isteriz ki gibi buraya biraz daha gayret eden, biraz daha fazla burada Somut bir şekilde çözüm üreten bir iktidar olsun, biz de onlara destek verelim.

Ama bu anlamda sınıfta kalan bir iktidar var bunu üzülerek söylüyorum. Burada tabii ki yerel yönetimin gayretleri de önemli Onun için de Muharrem başkan gibi Maraş'ı bilen bir arkadaşımızın bir ilçe Belediyesinde görev alması bizim için, bu bölge için önem arz ediyor arkadaşlar. Biz bir taraftan deprem bölgesinin de sorunlarında yakından takip etmeye devam edeceğiz. Bir taraftan da Türkiye'nin başka sorunları da var emeklilerimizin geçim sıkıntısı var, gençlerimizin gelecekle ilgili bir karamsarlığı var iş bulamamak sorunu, Mülakatta elenme sorunu, yani hak edenin değil de diğer torpil olanı kazandığı bir sistem eleştirisi var gençlerimizin. İşçimizin, esnafımızın herkesin bir hayat pahalılığı sorunu var. Ve bunu da hep beraber yaşıyoruz.

İsteriz ki Türkiye bir an önce normalleşsin Türkiye adaletin hâkim olduğu, liyakatin esas alındığı. Yani hak edenin işin başına oturduğu, toplumsal barışın olduğu, siyaset yüzünden kimsenin kavga etmediği, esnafımızın işçimizin memurumuzun Hayat pahalılığıyla geçinmek zorunda kalmadığı yani yaşam standartlımızın Makul bir seviyede olduğu bir ülkeyi isteriz. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bütün bu sorunları yakından takip ediyoruz ve sıkı da bir muhalefet yapıyoruz.
Özellikle emeklilerimizle ilgili defalarca Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden emeklilerimizin 10.000 lira maaşla geçinmesinin mümkün olmadığının altını tekrar tekrar çizdik.

2000 lira bayram ikramiyesi vardı 3000 liraya çıkarıldı.  1000 lira zam yapıldı Normalde bu ikramiye ilk verildiğinde hatırlayacaksınız 2018 yılında 1000 lira verilmişti bakın asgari ücret 1.600 liraydı o zaman, oranla baktığınızda bugün 17 bin lira asgari ücret o ikramiyenin 10.000 lira olması gerekiyor en az 10.000 lira olması gerekiyor” dedi.