31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, AK Parti'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fırat Görgel, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Görgel'in seçim çalışmaları kapsamında bu kez mühendislik odalarını ziyaret etti.

Mühendislik alanlarının farklı disiplinlerinde faaliyet gösteren ve şehrin altyapı, ulaşım, çevre düzenlemesi gibi önemli konularda söz sahibi olan mühendislerle bir araya gelen Görgel, Kahramanmaraş'ın geleceği için yapılacak projeleri ve vizyonunu paylaştı. İnşaat Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası ve Jeoloji Mühendisleri Odası gibi odaları ziyaret eden Görgel, mühendislerin mesleki deneyimlerinden faydalanarak şehrin kalkınması ve gelişimi için yapılacak çalışmalara dair görüşlerini aldı.

Mühendislerin de, Fırat Görgel'in bu ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek desteklerini sundukları belirtiliyor. Görgel'in mühendislik odaları ziyaretleri, seçim sürecinde adayın şehrin farklı kesimlerine eşit yakınlıkta olduğunu ve her kesimi kucaklama çabası içinde olduğunu gösteriyor. Bu ziyaretler, Görgel'in yerel yönetimdeki deneyimi ve mesleki birikimiyle Kahramanmaraş'ın gelişimine katkı sağlama kararlılığını yansıtıyor.

AK Parti'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fırat Görgel, açıklamasında şu ifadeleri kullandı, "Kahramanmaraş'ta Bundan sonraki süreçte de inşallah görevi aldığımız takdirde hem büyük paydaşlarımızdan olan odalarımızla bir araya geliyoruz. Peyderpey de diğer odalarımızda tüm meslek kuruluşlarımızla bu ziyaretlerimiz sürecek, bugün inşaat mühendisleri odamız, Makine Mühendisleri odamız, jeoloji mühendisleri odamız şimdi casiadımız Tüm dernekleri gezmeye çalışıyoruz. Onlarla çok da verimli istişareler oluyor. Sağ olsunlar şunu belirtmek isterim Kahramanmaraş ile ilgili çok önemli güzel fikirleri var. O istişarenin sağlanmasından kendileri de Yani bu ekibin bu istişareye açık bir ekip olmasından memnuniyetten de ifade ediyorlar Biz de bundan sonraki süreçte bunun devamını surette gelişerek devam edeceğini kendilerine bir taahhüttü olarak bildiriyoruz zaten.

Aramızda güzel bir Sinerji var Hem iş adamlarımızla hem odalarımızla güzel bir Sinerji var bize olan güvenlerini dile Getiriyorlar Sayın cumhurbaşkanımıza hükümetimize olan güvenlerinize dile Getiriyorlar. Tabii Kahramanmaraş bir yapılanma sürecini şu anda gerçekleştiriyor bu noktada herkes Aslında İşlerin nasıl gittiğini görüyor yani gerçekten burada iyi bir çalışma var Ve bunları da her geçen gün bir katkı sunma noktasında bir ihale ortaya koyuyoruz. Bugün işte dediğim gibi 12 Şubat Belediye başkan adayımız, Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız, ilçe başkanımız Bizler bu noktada odalarımızı dinledik dediğim. Yani devam eden süreçte de neler yapabileceğimizi konuştuk ben çok feyz aldım Açıkçası çok yararlandım Onların da memnun olduğunu görmek beni de memnun etti. İnşallah tek amacımız ortak paydamız olan Kahramanmaraş ileriye götürmek noktasında çalışmaya devam edeceğiz.

Kendi meslek kuruluşları ile alakalı öneriler vardı Kahramanmaraş'ta şu anda devam eden rezerv alanların durumları ile ilgili daha çok merak edilen sorular vardı. Onu hem şu anda İmar Komisyonu Başkanı olmasa seviyede daha önceden ona göre bir yapma işi olmasa sebebiyle de hemen Hanife başkanımız hem Bizler o meraklıları giderme anlamında soruları cevaplandırdık.

Tabii bundan sonra mevzuat anlamında bazı değişmesini istedikleri şeyler vardı onlarla ilgili Biz de notlarımızı aldık İnşallah gereken yerlere onları da ileteceğiz Kahramanmaraş için biz de hayallerimizi anlattık onları onlar da sağ olsunlar. Memnuniyetten dile getirdiler yani her odanın kendi çapında Bir de tabii odalarımızın fiziki anlamda bir daha iyi koşulda hizmet verme istekleri var Biz de o noktada da motive edeceğimizi inşallah onlar bir projeyle beraber bir araya gelecekler bize bir yol haritası sunacaklar Biz de inşallah onu beraberce istişare edeceğiz.

Ben zaten çok güzel tepkiler aldım projelerden sonra, Çünkü toplumun her kesimini düşünecek projeler hazırladık. Ben ekibiyle Çok teşekkür ediyorum burada da 12 Şubat Belediye Başkan adayımız ilçe başkanlarımız diğer belediye başkanlarımız istişare ettik.

Yani geniş bir ekiple hazırladık Kahramanmaraş’ı biliyoruz sorunları biliyoruz şehrimizin taleplerini biliyoruz O yüzden bunları ve ayağı yere sağlam basması açısından Çünkü vereceğimiz taahhüdünün altında kalmamamız lazım. Biz bu şehrin çocuğuyuz yarın bir gün bu görevler bittikten sonra da buralarda yaşayacağız O yüzden vereceğim yani yapabileceğimiz şeyleri anlattık Hamaset yapmadık projelerde şimdi İnşallah 13 Şubat'ın hazırlıkları var diğer arkadaşlarınız var daha birçok şey yapacağız Belki de oraya sığdıramadığımız şeyler de var. Ben şunu söyleyeyim yani kısa sürede Yani kısa vadede orta vadede uzun vadede yapacağımız Önemli işler var birkaç yıl içerisinde Kahramanmaraş’ı çok iyi noktalara taşıdığımızı bu ekibi çok iyi noktalara taşıdığımızı tüm vatandaşlarımız görecek inşallah bu noktada kendimize güveniyoruz tüm arkadaşlarımıza da güveniyoruz. Biz siyaseti doğru, düzgün ve ahlaklı biçimde yapmaya çalışıyoruz. İnsanımızı yanıltmamak için uğraşıyoruz Hamaset yapmıyoruz buralarda. Bu güne kadar bu memleketin çocuklarının hayal ettiği şeyleri gerçekleştiren bir Cumhurbaşkanının yol arkadaşlarıyız biz" dedi.