31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 50,91 oy alarak belediye başkanı seçilen Ahmet Sinan Gökşen mazbatasını aldı, ardından ise Andırın Belediyesi’nde devir teslim töreni yapıldı.

Programda 1 dönem belediye başkanlığı görevini yürüten Ahmet Doğan kürsüye gelerek düşüncelerini ifade etti. Doğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Çok değerli Belediye Başkanımız, Siyasi Partilerimizin ilçe başkanları, mahalle muhtarlarımız ve çok kıymetli Andırınlı hemşehrilerimiz, devir teslim törenimize hepiniz hoş geldiniz şerefler verdiniz.

Bildiğiniz gibi bundan 5 yıl önce sizlerin desteğiyle Andırın Belediye Başkanlığı görevine başlamıştık. Çok şükür olağanüstü, afetlerin yaşandığı bir beş yılda elimizden gelen hizmetleri yapmaya çalıştık. Bu anlamda içimiz rahat, anlımız açık. İsraf etmeyerek merkez mahallerimizde ve birçok mahallerimizde birçok yatırımlar yaptık,  hizmetler yaptık, ilçemize kalıcı tesisler kazandırdık, bu anlamda içimiz rahat olarak görevi devredeceğiz inşallah.31 Mart 2024 seçimlerinin ilçemize ve ilimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Ahmet Sinan Gökşen Başkanımız tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Belediyecilik veya siyaset bir bayrak yarışıdır, kalıcı bir meslek değildir. Gönül rahatlıyla kendisine devredeceğiz inşallah. Ama dışardan kolay görünse de zor bir görev, bu zor görevi Ahmet Sinan Başkanımıza devrediyor ve kendisine kolaylıklar diliyorum. Başkanımız ve meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Yine burada seçimi kazanan mahalle muhtarlarımız var onları da tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bu anlamlı merasime uzaktan ve yakından teşrif eden çok kıymetli hemşehrilerim hepinize çok teşekkür ediyorum, hayırlı ramazanlar hayırlı bayramlar diliyor, hepinizden helallik talep ediyorum. Yerel seçimlerin ilimiz, ilçemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, hepinize allaha ısmarladık diyor haklarınız helal edin” dedi. 

Başkan Doğan’dan sonra söz alan Gökşen şunları söyledi. “Burada Ak Parti iktidarları döneminde 4 dönemdir belediyecilik hizmeti sunuyoruz. Başkanlarıma sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Allah onlardan razı olsun. Kendi imkanlarıyla, kısıtlı imkanlarla ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalıştılar. Ve biz demokrasinin gereği olarak 31 Mart seçimlerinde en çok oyu alarak salt çoğunluğu alarak tekrardan Andırın belediyesini Ak belediyeden teslim aldık. Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun sağolsun, var olsun. Bu inançla bu güvenle bundan sonraki dönemlerde önümüzdeki 5 yılın başlangıcı olan bugünde elimizden gelen her türlü desteği, her türlü imkanı sizler için sağlayacağız. Elimizden geldiği kadıyla imkanların el verdiği sürece ne lazımsa herşeyi yapacağız. Ve bizim sizlere en çok söylediğimiz şey en çok şuydu. Biz Adil olacağız her zaman adaletli olacağız. Hiçbir muhtarımızı bir muhtarımızdan ayırmayacağız, hiçbir mahallemizi bir mahallemizden ayırmayacağız ve burada eşit bir hizmet yapacağız. Hiç kimseye sen şu partidensin demeyeceğiz, kıymetli Milletvekilimiz Prof. Dr. Mehmet Şahin ne diyordu, ben Andırına bütün bakıyorum, ben Andırına tam bakıyorum diyordu. Bizde aynı onun gibi Cumhurbaşkanımızın yolundan, milletvekilimizin yolundan diyoruz ki, biz Andırına bütün bakıyoruz, biz Andırına tam bakıyoruz. Allahın izniyle elimizden gelen her türlü hizmeti sizlerin hizmetine sunacağız. Allah sizlerden razı olsun, hayırlı uğurlu olsun,  sağolun var olun ayaklarınıza sağlık” dedi.
Törene; Ak Parti İlçe Başkanı Abdulkadir Kayıran, MHP İlçe Başkanı Ali Keleş,  Belediye Meclis Üyeleri, parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gökşen, devir teslim töreninin ardından makamında tebrikleri kabul etti

MZ1

MZ2

Editör: Haber Merkezi