7 Haziran seçimlerindeki adaylardan biri, Sevde Beyazıt Kaçar hanımefendi safdışı bırakılarak, Kahramanmaraş AK Parti aday listesi de dün saat 17,00 de belli oldu.

 

İnsanın, Sevde Beyazıt Kaçar'ın "suçu ne" diyesi geliyor.

 

MAHİR ÜNAL: Onun için hep şunu söyledim. Mütevazı bir kişilik. Kendinden emin, karizmatik, AK Parti'nin olmazsa olmazı. Kahramanmaraş'ın yetiştirdiği ender insan ve risk alan siyasetçisi. Ben ona Kahramanmaraş'ın Recep Tayyip Erdoğan'ı diyorum...

 

VEYSİ KAYNAK: Bu şehrin bir değeri ve bu şehrin çocuğu. Adalet mekanizması içerisinde kendini kabul ettirmiş bir insan. Sayın Erdoğan'ın en çok güvendiği insanlardan biri.  Yargı reformu paketi hazırlanmasında önemli görevler aldı. Adalet Bakan yardımcılığı gibi her insana nasip olmayacak makamda bulundu. Ak Parti iktidarında Adalet Bakanı olacağına bahse girerim. Listede 2 sıraya getirilmesi, kendisine verilen değeri gösterir.  

 

NURSEL REYHANLIOĞLU: Kişisel bir tanışmışlığım yok. Toplantılarda görmüşlüğüm var. Ağzından bir kelime duymak bile imkânsız. Basın camiasının bulunduğu masaya bile bırakın bir merhaba demesini, bakmaktan bile imtina eden biri. Nedenini anlamış değilim. Hep mesafeli ve soğuk. Kamuoyunda en çok eleştirilen bir isim. Bu sefer listeye 3 sıradan girdi. Neden bir sıra geriletildi?  Bana göre bir ikaz.

 

CELALETTİN GÜVENÇ: Sıtkı beyin abisi olarak biliyoruz. Şanlı Urfa Büyükşehir Belediye Başkanı iken istifa etmesi istendi ve aday gösterildi. Acaba bu istifa 1 Kasım Seçimlerine yönelik Şanlı Urfa'yı kazanmak için mi yapıldı? Kendisinin Kahramanmaraş'a bir değer katacağını düşünmek istiyorum. İnşallah yanılmam.

 

MEHMET UĞUR DİLİPAK: Tekke mahallesine doğalgaz çekilmesi için aylarca makamına gidip görüştüğüm bu vesile ile tanıdığım biri. Suskun ve sessiz. Mecliste çok sesini duyacağımızı sanmıyorum. Kamuoyunda Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç'un kontenjanından Meclise gidiyor görüşü hâkim. Tekke mahallesi için bu sefer kentsel dönüşüm projesinin hayata geçmesi adına kendisinden bir çaba ve emek istemek hakkım diye düşünüyorum. Aksi takdirde en çok eleştiriyi benden alacak.

 

İLKER ÇİTİL: Kahramanmaraş eski Sağlık Müdürü. Afşin ilçemizden. Listedeki 6 sıra yerini korudu.

 

İMRAN KILIÇ: İmran hocamız, Kanal Maraş'ta vekil adaylığı müracaatı olmadan önce köşe yazarımızdı. Yazılarını keyif ile okuyorduk. Listede bir sıra üste çıktı. Kazanma şansı olabilir mi? 1 Kasım akşamı göreceğiz. Kendisine bol şans diliyoruz.

 

OĞUZKAN GÜZEL:  İşte benim mahallem TEKKE nin çocuğu. Mahallem adına iftihar ettim. Kendisi Ankara AK Parti İl Başkan vekilliği görevinden istifa ederek 8 sıradan listeye girdi. Şansı olmasa da, TEKKE mahallesinin bir çocuğu olarak kazanmasını yürekten isterim. Nede olsa TEKKE'Lİ...