AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur'un ''Markete gidiyoruz sepeti istediğimiz kadar dolduruyoruz. Her türlü kaynağı döke saça kullanıyoruz'' sözleri kamuoyunda tepki çekti.

AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur'un yaklaşık bir ay önce katıldığı Kent Kulisi programında ekonomiye dair sarf ettiği sözler sosyal medyada gündem oldu.

YouTube'da yayımlanan programda Mehmet Fiskeci ve Neşe Yıldızhan’ın sorularını yanıtlayan Gül Çitil Okur, İngiltere'de yaşayanların satış yapılmadığı için marketten aynı anda iki ürün alamadığını, ABD'de yaşayanların da saatlerce yakıt kuyruğunda beklediğini öne sürdü.

Okur, devamında "Ülkemizde bunun gibi krizler yok. Markete gidiyoruz, sepeti istediğimiz kadar dolduruyoruz. Alıyoruz. Bir yasağımız yok, bir engelimiz yok. Bazen insanların algıya kapılarak kirli bilgiler üzerinden bu yolda yürümesi bize zarar veriyor. Çünkü Türkiye'de şu an öyle bir sıkıntımız yok. Her türlü kaynağı döke saça kullanıyoruz. Alım gücüyle ilgili evet sıkıntılar yaşıyoruz belki ama geçici olan problemleri ülkeye mal etmek ülkenin geleceğini engellemek demektir" sözlerini sarf etti.

Gül Çitil Okur'un bu sözleri sosyal medyada gündem oldu ve tepkiyle karşılandı. Yapılan paylaşımlarda yurttaşlar, geçinemedikleri ve market sepetlerini istedikleri kadar dolduramadıklarını dile getirdi.