Anlık haber yayın yapan ve özgün programları olmak üzere pek çok programı içinde barındıran Tele1 frekans bilgileri neler? Tele1 canlı izleme linki nedir?

Televizyonu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bu durumda aradığınız kanalın frekans bilgisini uydu alıcısına tekrar girmeniz gerekmektedir. Bu nedenle Tele1 frekans ayarı 2022'yi çalışıyorsanız güncel Tele1 frekans bilgilerini bu içerikte bulabilirsiniz.

Türkiye'nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A, Türksat Uydu Haberleşme Kablo ve İşletme A.Ş. (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini ifa etmektedir. İki uyduda toplam 308 şifrelenmemiş kanal var. Bunlardan 70 kanal HD formatında, kalan 238 kanal ise SD formatında yayına devam etmektedir. Standart tanımlı yayın ile yüksek tanımlı yayın arasında yalnızca görüntü kalitesi farkı vardır. HD yayınları cihazlara 1080P kalitesinde, SD yayınları 720p kalitesinde yayınlamaktadır. Bu da evimize gelen görüntünün netlik kalitesine yansıyor.

HALK TV frekans bilgileri şöyle:

  • Uydu: Türksat 4A
  • Kanal adı: Tele1
  • Uydu : Türksat 4A
  • Frekans : 12034
  • Sinyal Oranı : 27500
  • Polarizasyon : V (Vertikal) - Dikey Batı
  • FEC : 3/4
  • Kapsama Alanı : Batı

Tele1 Frekans ayarları nasıl yapılır?

V – Dikey kanalını izleyebilmek için çanağınızın Türksat 4A uydusuna ayarlanmış olması gerekmektedir. Uydu anteniniz Türksat 4A'ya bakıyorsa, lütfen uydu cihazının kurulum menüsünden "Frekans Ekle" (bazı cihazlarda "Transponder Ekle", "Manuel Kanal Arama" veya benzeri seçenekler) menüsünü açınız. "Uydu Adı" bölümünde "Türksat 4A" seçeneğini seçin. En alttaki "Frekans" bölümüne "12034" sayısını girdikten sonra "V" olarak "Polarizasyon"u seçin. "Sembol" kısmına "27500" sayısını girdikten sonra "FEC" değeri "3/4" olarak seçilecektir. Bu değerleri seçtikten sonra aramaya başlayabilirsiniz.

tele1-frekans-ayarlari

Tele1  Digiturk'te kaçıncı kanalda?

Tele1 kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Tele1 D-Smart'ta Kaçıncın kanalda?

Tele1 kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Tele1 Tivibu'da Kaçıncı kanalda?

Tele1 kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

tele1

Tele1 canlı izleme linki
Tele1 canlı yayınını 7 gün 24 saat kesintisiz izlemek için tıklayınız