Sosyal girişimcilik projesi (SEECO) kapsamında depremzede esnaf ve girişimcilere hibe verilecek.

HİBE BAVŞURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Hibe başvuruları 18 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Son başvuru 17 Mayıs 2024 tarihi saat 17.00'de sona erecek.

KİMLER DESTEK ALABİLİR?

Başvuru sahipleri en az bir yıl önce (18 Nisan 2023 ve öncesinde) Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye illerinde kurulmuş yasal olarak kayıtlı işletmeler ve üretici kooperatifler olmalıdır. En az bir yıl önce TR63 Bölgesi dışında kurulmuş ve Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye illerinde çağrı açılış tarihi itibariyle kayıtlı yasal şubesi bulunan işletmeler de programa başvuru yapmaya uygundur.

HİBE DESTEĞİ NE KADAR?

Hibe tutarı asgari 3.000 Euro, azami 25.000 Euro olacak.

BAŞVURU NASIL YAPILIR VE İSTENEN BELGELER NELER?

Başvuru sırasında aşağıdaki formu doldurmanız, aynı zamanda aşağıda verilen dokümanları hazırlayarak sisteme yüklemeniz gerekmektedir:

  1. İş planı: https://bit.ly/seeco-dogaka-basvuru-dokumanlari
  2. Bütçe planı: https://bit.ly/seeco-dogaka-basvuru-dokumanlari
  3. KDV Taahhütnamesi: https://bit.ly/seeco-dogaka-basvuru-dokumanlari
  4. Son 3 yıla ait (2023, 2022, 2021) gelir vergisi beyannamesi veya kurumlar vergisi beyannamesi veya mali müşavir onaylı bilanço ya da mizan,
  5. Güncel Oda Sicil veya Faaliyet Belgesi (Ticaret ve Sanayi Odalarından, Esnaf ve Sanatkarlar Odalarından veya ilgili Meslek kuruluşundan son 3 ay içinde alınmış),
  6. Teknik Şartname ve Proforma Faturaları (her bütçe kalemi için en az bir adet) başvuru sırasında yüklemeleri gerekmektedir. Hibe almaya hak kazanan tüm faydalanıcılar proje kapsamında yetkililer tarafından 6 ay boyunca takip edilecek ve mentorluklarla destekleneceklerdir. Hızlandırma Hibe Programı Rehberine https://bit.ly/seeco-dogaka-basvuru-dokumanlari linki üzerinden ulaşabilirsiniz.
Editör: Haber Merkezi