İki laf söylemek benimde hakkımdır

BİR İNSANIN bilmediğini bilmemesi kadar, kötü bir şey olamaz.

Bilmemeyi anlarım.

İnsan her şeyi bilmez durumunda değildir.

Ama bilmediği halde biliyor pozisyonuna yatmak daha da kötü bir durumdur.

Birde şu var:

Sosyal medya fenomenleri bir yana, her hangi bir konu hakkında bilgisi olmayan, bilmediğinin farkında da olmayan bir sürü insan, sosyal medya aracılığıyla her konuya neşter sallıyor.

Bir nevi sahte klavye kabadayılığı yapıyor.

Amacı konuyu öğrenmek değil…

Muhalefet olacak ya!

Egosunu tatmin edecek ya!

Sallıyor da sallıyor…

Çünkü şartlı bakıyor olaya…

Saplantı halinde kendi doğrusunun doğru olduğunu düşünüyor.

Yanlış düşündüğünü kabullenemiyor.

*

Bunları niye söylüyorum…

Şunun için:

Dün “Elektriği Akedaş üretmiyor” diye bir yazı yazdım.

Aman Allah…

‘Hakaret’ içeren yorumlar yazan yazana…

Ne kalemimizin satılmadığı kaldı…

Ne de kaç para aldın ithamı ile suçlanmama.

*

Kanal Maraş’ı kurarken “Güçlünün değil haklının sesi” sloganı ile yayın hayatına girdik.

Beni satın alacak para daha icat olmadı.

Bugüne kadar yazdığım yazılar ortada…

Nerde bir haksızlık var ise hep dile getirmişimdir…

Doğru ney ise savunmuşumdur.

Bazen siyasetçileri karşımıza almışız, yermişiz, ama doğru bildiğimizi söylemişiz…

Akedaş konusunda da, yazdığım yazının sonuna kadar arkasındayım…

Elektrik konusunda Devletin ilgili kurumu olan EPDK’nın Kurul kararı apaçık ortadadır.

Bu kararı uygulamak Akedaş’ın yükümlülüğüdür.

Sosyal medyada o kadar bağnaz yorumlar ve haksız ithamlar yapılıyor ki…

Akedaş’ın ortakları olan bu şehrin saygın işadamlarının boy boy resimleri paylaşılarak kişilik haklarına saldırılar yapılıyor.

Ayıptır günahtır ve vebaldir…

*

Tekrar belirtiyorum:

Akedaş “Ucuz elektrik almak için daha önce anlaşma yapan” tüketicileri yeni sözleşme yapmak üzere davet ediyor…

Diğer aboneler için herhangi bir davet söz konusu değil…

Yani belli bir KW elektrik tüketen ve ucuz elektrik sözleşmesi yapan tüketiciler haricinde olan normal abone sahiplerini ilgilendirmiyor.

Ucuz elektrik tarifesini kullanmak isteyen tüketici ister bu davete icabet eder sözleşmesini yeniler ve daha önce yaptığı abone bedelini günceller, isterse ucuz elektrik tarifesinden vazgeçer.

Bu EPDK’nın kurul kararıdır.

Türkiye ekonomisine saldıran sözde müttefiklerimiz sayesinde Dolar’ın sert yükselişi nedeniyle Elektrik, doğal gaz ve petrol olmak üzere lokomotif ürünlere zam yapılmasının şart olduğunu unutmamamız gerekir.

Üç ayda bir tarife yenilenen elektrikte, ekonomideki bu olağan durum sayesinde fiyatlar nerdeyse her ay yenilenir duruma gelmiştir.

Her ay elektrik faturasındaki değişiklikler görülmektedir.

Bu fiyatlandırmayı da EPDK yapmaktadır.

Kaldı ki bana göre bir nevi zorunluluktur.

Çünkü Doğalgaz ve Elektrikte dışa bağımlıyız.

Çünkü Devletimiz batarsa bizde batarız.

Onun için evlerimizde ve işyerlerimizde kullandığımız Elektrik sarfiyatını azaltmak adına tasarrufa gitmek zorundayız. Her odanın ışığını yanık bırakmamalıyız. Elektrik tarifelerindeki yenilenen fiyatların Ekim ayından sonra faturalara yansıyacağını şimdiden belirtmekte fayda var.

Önümüz kış, geçen sene normal bir dairenin doğalgaz masrafı 300 ile 400 TL arasındayken bu kış hemen hemen herkes 600 TL üzerini göze almak zorundadır.

Yarın (Çarşamba) Akedaş Genel Müdürü Medine Tanış hanımefendi ile Açık Masa programında bir araya geleceğiz.

İçtenlikle tüm soruları soracağız.

Abone bedelini, tarife fiyatlarını, tüketicinin yapması gereken işlemleri, Açma kapama durumunu, güncelleme konusunu, ucuz elektrik meselesini enine boyuna açık masa da tartışacağız.

*

Son söz olarak:

Sosyal medyada bir kaşık suda fırtınalar koparan, eline aldıkları kısa küreklerle hakaret içeren paylaşımlarda ve yorumlarda bulunan tüm kişiler hakkında şahsım adına yasal müracaatların yapıldığını belirtmek isterim.

Onlara ve diğer tüm vatandaşlarımıza buradan bir çağrıda bulunuyorum:

Kanal Maraş’ın yeri belli…

Her kim Akedaş tarafından haksızlığa uğradığını belirtiyorsa buyursun gelsin onlarla birlikte Akedaş’ın kapısını çalmak boynumun borcudur.

Yok, haksız yere ithamlarda bulunuyorlarsa?

“O zaman iki laf söylemek benimde hakkımdır…”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz Aksu
Cengiz Aksu - 2 yıl Önce

Iki laf soylemekte bir okur olarak benim hakkim...1)akedasi neden bu kadar fazla savunma geregi duyuyorsun..birde okur sana hakaret etmisse her hakaret eden okuru mahkemeye vererekmi yazar olacaksin.bu kadar ego yerine biraz alcak gonullu olamazmisin..

fenomenenerji
fenomenenerji - 2 yıl Önce

Merhaba; Biz Fenomenenerji olarak elektrik sektöründe tüketici hakları konusunda tüketicileri bilgilendirmek için gönüllü olmuş bir sosyal topluluğuz. Twitter hesabımız @fenomenenerji dir.

http://www.epdk.org.tr/Detay/Icerik/18/tuketici-kosesi adresinde epdk tüketicilerin tüm haklarını yayınlamıştır. Şirketler dahil herkes bunlara uymak zorundadır. Oyunun kuralları bellidir.

Ucuz tarifenin artık ucuz olmayışı, son dönemde EPDK nın ulusal tarifesinin uygun fiyatlı olması nedeniyle tüm bu kargaşalar yaşanıyor. Aslında tüketici lehine bir çalışma yapılıyor. Daha önceden sözleşme imzalayarak indirimli elektrik alan tüketiciler bugün bu sözleşme ile devam ederlerse, ulusal tarifeye göre fazla ödemek zorunda kalacaklardır. şu anda yeni sözleşme ile ulusal tarifeye dönenler daha az ödemeye başlayacaklardır. benzer durumlar ülke çapında tüm elektrik satışı yapan şirketlerde de aynı şekilde uygulanmaktadır.

Burada tek sorun Bu kadar tüketicinin eş zamanlı başvuru yapması sonucu, bu taleplerin karşılanmasının zor olması ve gecikmeye sebep olmasıdır. Bu da insanı yıpratan ve stres düzeyini arttıran bir nokta. Ama inanın tüketici menfaatine bir çalışma yapılmaktadır.

Doğruyu bulup yazan herkese de ayrıca teşekkürler. Unutmayalım, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. Kendimizden de kısaca aşağıda bahsetmek istedik. Eğer yorumumuzu okuduysanız vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

"FENOMEN ENERJİ hiçbir ticari kaygısı olmadan, enerji sektöründe muhtelif noktalarda tecrübe kazanmış enerji gönüllülerince kurulan bir topluluktur. Topluluğun amaçları; Elektrik sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin tüketicilere karşı yaptıkları faaliyetlere yönelik olarak tüketicilerin bilinçlenmesinin ,hiç bir ticari amaca veya kamu otoritesine hizmet etmeden, artırılmasını sağlamaktır.
Neler Yaparız; Elektrik şirketlerinin sizlere sundukları teklifleri inceler onalar üzerinden yorumlarımızı iletiriz. Elektrik faturalarınızı daha net anlayabilmenizi sağlamaktır. Size sunulan faturalarda bir çok karmaşık hesaplama bulunmaktadır. Bunların detayları bilinmediği için faturalar hep bir sorun ve kafa karışıklığı kaynağı olmuştur. İşte burada artık faturanız ile ilgili her türlü açıklamayı bulabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece elektrik faturanızın fotoğrafını çekip özelden bize ulaştırmak. 48 saat içerisinde faturanız üzerinde gerekli incelemeleri yaparak, hem faturanızın her bir kaleminin ne olduğunu, hem bir sorun görünüyorsa çözümün ne olduğunu size özelden dönüş yapıyor oluruz.
Burada kimseye elektrik satmaya çalışmıyoruz, hiçbir enerji şirketini temsil etmiyoruz, aynı şekilde kamunun hiçbir enerji yapılanması ile de ilgimiz yok. Arkamızda enerji sektöründe faaliyet gösteren hiçbir şirket ve kamu kuruluşu olmadığı gibi; hiçbir şirket ve kamu kuruluşuna karşı da değiliz.

Bekir kasaplara
Bekir kasaplara - 2 yıl Önce

Sayın Mustafa bey,vakıflar konusundaki duyarlılığınızv bildiğimiz v için halktan. Yana. Olmanı bekliyoruz.

erke
erke - 2 yıl Önce

hadi sana bir şans vereyim. yarın o müdüriyeye deki; neden tehdit içerikli mesaj yolladınız diye sor bakim inkar ederse sana mesajı ben atacağı. sözleşmeyi yenilemesseniz elektiğinizi keseceğiz yoksa diye. şimdi bu gönüllü çağırmamı. neden gidipte 1 vatandaşa sormadın. ama tabi akedaş müdürü daha rütbeli geldi sana. ha bide sosyal medyada yazanlara ilk kaba davranış senden geldi ''akedaşla ilgili olan yazını incelersen görürsün, zaten bugünde aynısını yapmışı klavye delikanlıları diye, SÖZ GÜMÜŞ SE SUKUT ALTINDIR

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.