Hatay'da 5.8 ve 6.4 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarının sürdürüldüğü deprem bölgesi yeni depremle sarsıldı. Son dakika haberine göre enkaz altında vatandaşlar var. Peki Hatay'daki yeni depremle ilgili son durum nedir?

Hatay'da 5.8 ve 6.4 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Korkunç deprem 6 ülke ve birçok şehirde hissedildi. Arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarının sürdürüldüğü deprem bölgesi yeni depremle sarsıldı. Son dakika haberine göre enkaz altında vatandaşlar var. Peki Hatay'daki yeni depremle ilgili son durum nedir? Kaç bina yıkıldı?

20 Şubat Pazartesi günü saat 20:04 itibariyle art arda depremler meydana geldi. Samandağ ilçesinde 5,8 büyüklüğünde, Defne ilçesinde 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ÖLÜ VE YARALI VAR MI?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Hastanelere gelen 8 yaralımız var. Tsunami uyarısı olmuştu. Bu 2 saatlik bir prosüdür. Bu her zaman uygulanan bir yöntem. Şu an böyle bir risk yok ve uyarı kaldırılıdı. Karaçay Barajı'nda da henüz bir teyit edilen risk yok.

YIKILAN BİNA VAR MI?
Yaşanan deprem sonrası hasarlı binalar yıkıldı, ortalık toz duman kapladı.

ENKAZ ALTINDA KALAN VAR MI?
Enkaz kaldırma çalışmaları sebebiyle yaşanan son depremle enkaz altında kalanların olduğu belirtildi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş bazı binaların yıkıldığını belirterek "Enkaz altında kalanlar var" dedi.

HATAY FAY HATTI KIRILDI MI?

Depremin yarattığı tahribat karşısında çaresiz kalan milyonlarca insan, yeni bir deprem ihtimali karşısında korku içinde bekliyor. Uzmanın açıklamasını takip edenler, Hatay'da olası bir depremle ilgili soru sormaya devam etti.

Maraş depremiyle ilgili öngörüsü sosyal medyada da gündem olan sismik uzman Prof. Dr. Naci Görür depremin ardından uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Görer, "En büyük tehlike bundan sonraki artçı sarsıntılar. Adana ve Hatay'ın daha tehlikeli hale geldiği konusunda uyarılarda bulundum."