Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ahmet Bülbül , Mahalli İdareler Seçimleri için partilerine başvuran aday adaylarına gerçekleştirilen temayül yoklamasında; "Memleketim Kahramanmaraş'a bu kazandığım vizyonu mühendislik bilgisini, yönetim tecrübemi aktarmak" dedi.

 Bir AK Parti geleneği olan temayül yoklaması Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi Salonunda elektronik ortamda yapılarak oy kullanıldı.

Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi Salonunda düzenlenen temayül yoklamasına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, ilçe belediye başkanları ve parti yönetimi ile üyeler katıldı.

Ahmet Bülbül temayül yoklamasında yaptığı açıklamada; "Hemen hemen bütün ilçelerimize, birçok mahallemize uğradık, dokunmaya çalıştık. Teşkilatımızı gezdik, başkanlarımızı gezdik, halkımızı gezdik dertlerini dinledik. Ben 31 Mart seçimlerinde büyükşehir belediyesi aday adayıyımm. Umarım güzel bir seçim olur. Şu an teşkilat mensubu arkadaşlarımız temayül yoklamasındalar . Yüzde 90 üzerine bir katılım olduğunu görüyorum çok memnuniyet verici. Teşkilat mensubularımızın seçimleri İnşallah halka yansıyacak.

"Maraş'ın Acılarını Silerek, Geleceği İnşa Edeceğiz!"

Ben her şey Kahramanmaraş için güzel olsun istiyorum. Umarım iyi bir tercih olur. Maraş'ımızda bu 6 Şubat depreminin yarattığı acıları hızlı bir şekilde silerek, geleceği inşaa edeceğiz.  

20 senedir, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın büyükşehir belediyesinde çalışma ekibi arasında oldum. Tabii büyük projelere imza atmak için büyük bir vizyon gerekiyor. Şu an yaptığım şey memleketim Kahramanmaraş'a bu kazandığım vizyonu mühendislik bilgisini, yönetim tecrübemi aktarmak. Bütün maksat ve gayemiz bu.

"Kahramanmaraş'ı Dönüştüreceğiz!"

Kahramanmaraş ile ilgili çok önemli projelerimiz var. Bir miktar sizlerle de paylaşmıştık bu projelerimizi. İnşallah eğer teşkilat mensubu arkadaşlarımız destek verirse amacımız bu projelerimizi ekibimizle, teşkilatımızla, partimizle, hükümetimizle, milletimizle, Kahramanmaraş'a kazandırmak. Sosyal medyamdan yayınladığımız videolarımız var yapacağımız çalışmalarla alakalı, beyanatlarımız var. Bunları mutlak surette yapmadan bırakmayacağız. Vatandaşlarımızın bize güvenmesini destek vermesi arzu ediyorum." şeklinde konuştu.

 AHMET BÜLBÜL KİMDİR? 

07.06.1974 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğdu. Kahramanmaraş İstiklal İlkokulu, Kahramanmaraş Ortaokulu, Kahramanmaraş Fatih Lisesini (1992) bitirdi. Aynı yıl yüksek öğretim lisans eğitimime İTÜ İnşaat Fakültesi’nde başladı.

Yüksek öğretimimi 1992-1996 yılları arasında (İ.T.Ü) İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Geomatik Mühendisliği bölümünde tamamladı ve müteakibinde 1997 senesinde İnşaat Fakültesi’nden derece ile mezun olarak sonrasında İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi Ulaştırma Mühendisliği’nde Yüksek Lisans eğitimime başladı. Kültür Üniversitesi İnşaat Fakültesi Geomatik Anabilim Dalında Yüksek Lisansımı tamamladı.

Öğrenciliği döneminde ve sonrasında Eğitim, Kültürel ve Sosyal faaliyetler de bulunan birçok dernek ve vakıf bünyesinde idari görevler aldı. Bununla birlikte “Kahramanmaraş Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Maraşder ” de de bir dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak sosyal çalışmalarda bulundu. Sonrasında Kentmaraş Derneği Kurucu Başkanlığını yaptı. Halen bu dernek bünyesinde sosyal faaliyet çalışmalarını sürmektedir.

1997 senesinde kamu görevlisi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğünde Kontrol Mühendisi olarak çalışma hayatına başladığından bu yana 200’ye yakın şantiyede işin projelendirme, kamulaştırma, yapımı dahil inşaatın tamamlanma ve hizmete alınması sürecinde fiilen Mühendis olarak çalıştı. Bu şantiyeler arasında “Metrobus İnşaatları, Karayolu Tünel İnşaatları, Anaarter Yollar ve Otoyollar, Katlı Kavşak İnşaatları, Hemzemin Kavşak İnşaatları, Dere Islahları, Haliç Temizlik İnşaatı, Altyapı Inşaatları …” gibi önemli çalışmalar sayılabilir.

2010 Senesinde Marmara Üniversitesi Yapı İşleri Ve Teknik Daire Başkanlığı görevine, sonrasında ise yatırımlardan sorumlu “Genel Sekreter Yardımcılığı” görevine 2013 yılında atandı. Bu görev esnasında Fakülte Bina İnşaatları, Sağlık Kampüsü İnşaatı, 720 Yataklı Eğitim Araştırma Hastanesi, Enstitü Binaları, Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Hastanesi İnşaat, Kültür Merkezi İnşaatları, Bilişim Merkezi İnşaatı, … gibi çok sayıda nitelikli üst yapı binalarının yapımı işini tamamladı.

Bu ve benzeri çalışmalar ile birlikte birçok defa yurtiçi ve yurtdışı sempozyum ve çalıştaylarda ülkemizi ve çalıştığı kurumları büyük bir onur ve gururla temsil etti. 08.05.2014 tarihi itibarı ile Gaziosmanpaşa İlçe Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

ahmetbulbulbaskan