Your SEO optimized title page contents

Ucuz ekmek, pahalı ekmek

RAMAZAN geldi, ekmek üzerinden tartışmalar erken başladı.

Vatandaşlara ucuz Ramazan pidesi satmak isteyen Kazım Yiğit isimli fırıncıya, Fırıncılar Odası Başkanı Erol Güneş’in zabıtalar eşliğinde denetim yapması ve “Niye ucuz ekmek satıyorsun?” diyerek cep telefonu ile çektiği videonun sosyal medyada yayınlanması büyük tepkilere neden oldu.

Bu denetim de doğal olarak zabıta ekipleri “ruhsata aykırılık yönünden” işlem yapmışlar ancak ekmeğin fiyatı ile ilgili bir işlem yapmamışlardır…
 


 

İyi hoş da…

“Şeytan ayrıntıda gizli” misali son günlerde kulağımıza hiç de hoş olmayan iddialar gelmeye başladı…

İddia odur ki:

-Fırıncılar Odasına aylık 1000 TL Para vermeyen somun fırıncıları hakkında her türlü baskı ve işlemin, hatta fırınlarının bir şekilde bahane bulunarak kapatılacağının konuşulması gibi…

İddia odur ki:

-Memlekette birçok ekmek üretme ruhsatı olmayan unlu mamulleri adı altında işyeri olduğu, ancak Fırıncılar odasına aylık 1000 TL vermeyen Fırıncılara yönelik hem Tarım Müdürlüğünce hem de Belediyelerin Zabıta ekiplerince işlem yapılmasının istendiği konuşulması gibi…

*

Bu iddialar o kadar vahim bir hal almış durumda ki;

Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde 35 somun ekmeği fırını olduğu, istenen bu 1000 TL ücretin aylık 35 bin TL edeceği, yıllık ise 420 bin TL’ye varacağı ve toplanacak bu paranın hiçbir şekilde makbuzunun verilmeyeceği-verilmediği yönünde konuşulması gibi…  

*

Bu iddialara cevap verilmesi adına buradan Fırıncılar odası Başkanı Erol Güneş’e kamuoyu adına sormak istiyorum:

1- Bu denetimler iddia edildiği üzere, aylık 1000 TL odanıza para vermeyen fırıncılara yönelik mi?

2- Kazım Yiğit isimli fırıncı gibi unlu mamul adı altında ekmek veya ramazan pidesi üretim yapan başka işyeri açanlar var mı?

3- O işyerleri için aynı denetim veya statü uygulanıyor mu?

4- Tarım Müdürlüğünde C. isimli bir Müdürle bu ekmek somun fırınları ile ilgili herhangi bir yaptırım yapılması için görüştüğünüz oldu mu?

5- Fırıncılarla yaptığınız toplantıda her bir somun fırınının 1000 TL aylık bir paranın odaya ödeme yapmasını istediniz mi?

*

Dedim ya…

Şeytan ayrıntıda gizli…

Tarihte…

Köroğlu’nun “tüfek icat oldu mertlik bozuldu” sözü gibi…

*

Günümüz tarihinde ise…

"Sosyal medya icat oldu, her şey bilinir oldu…"

Yoksa “ucuz ekmek, pahalı ekmek” olayı nasıl öğrenilecekti…

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali KARAP
ali KARAP - 8 ay Önce

ESSELAMÜALEYKÜM. MUSTAFAM kutluyorum seni muhterem.. Aynen devam inşaALLAH... AMA avm lerdeki çıkartılar ve satılan ekmekler BALİK galiba..

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.