Başkan Güngör, ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yüzde 67.60 oy oranıyla Türkiye genelinde üçüncü Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden ödülünü alan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: ''Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdimleriyle Yerel Seçimlerde Büyükşehir Belediyeleri arasında üçüncülük ödülümüzü aldık. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Cumhur İttifakı teşkilatlarımıza ve başarının asıl sahibi hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Başkan Güngör, ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı

AK Parti 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Başkan Erdoğan başkanlığında Kızılcahamam'da devam ediyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre Başkan Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde en fazla oyu alan ilk beş sıradaki büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarına ödül verecek.

Buna göre büyükşehirlerde ilk 5 sırada yer alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay (Yüzde 70,53), Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan (Yüzde 68,47) , Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör (Yüzde 67,60), Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce (Yüzde 65,04) ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu (Yüzde 64,61) ödül alacak.

Yüzde 72,99 oy oranıyla Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, yüzde 61,72 oy oranıyla Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, yüzde 55,57 oy oranıyla Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yüzde 53,22 oy oranıyla Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, yüzde 51,58 oy oranıyla Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı da il belediye başkanları arasında ilk beşe girerek, ödül almaya hak kazandı.

Öte yandan büyükşehir ilçe belediyelerinden ilk beş sırada Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan yer aldı.

İlçe belediyeleri arasında Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, Demirözü Belediye Başkanı Arslan Gürer, Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, Kemer Belediye Başkanı İsmail Özay ilk beşe girdi.

Belekçahan Belediye Başkanı Şahin Arısoy, Hilal Belediye Başkanı Cevher Benek, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, Çalışkan Belediye Başkanı Nadir Tosun, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş de belde belediyeleri arasında en fazla oyu aldı.

Yerel seçimlerde kategorilerine göre en fazla oyu alan belediye başkanlarına ödülleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından takdim edilecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 09:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali ak
ali ak - 4 ay Önce

Bu ödülü Tayyip Erdoğan almıştır. Maraş halkı ona oy vermiştir. Eğer Tayyip Erdoğan olmasa Maraş halkı yapılmayan hizmetlere ve Maraş ak parti yöneticilerine, m.vekillerine, belediye başkanlarına vs. % 10-20 oy vermezdi. Eğer Kayseri yolu zamanında bitirilseydi, ilçe yolları bir andırın vs yolu duble yol yapılsaydı. Hızlı tren Maraş merkeze uğrasaydı milletle dalga geçilmeseydi hızlı tren Maraşa geliyor diye. (Dünyada trenler hep yerleşim merkezinden geçer bu yüzden tercih edilir.) ilçeye yapılan hastaneler kadar yatak kapasitesi olan bir hastane yapılıp Maraş halkı kandırlmasaydı, her şehre çok modern stadşar yapılırken Maraşa olanı tadilat edelim denmeseydi, halkın sevdiği onayladığı mvekili adayları koysalardı ve uzar listedaha çok.. Maraş ak partiye %80-85 oy verirdi...

Keşke ödülü geri verebilseydi...
Keşke ödülü geri verebilseydi... - 4 ay Önce

Keşke Sayın Hayrettin Güngör bu ödülü Sayın Cumhurbaşkanımıza geri verseydi. Bu ödülün esas sahibi sizsiniz, Milletimiz bu oyları bize ve teşkilatımıza değil sırf sizin samimiyetle ve gayretle yıllardır sürdürdüğünüz mücadeleden dolayı bizatihi şahsınıza veriyor. O yüzden bu ödülün esas sahibi sizsiniz deme cesaretini gösterebilseydi. Ak Parti'de siyaset yapan hiç kimse kendisinde bir şey var zannetmesin. Buna Mahir Ünal da dahil diğerleri de dahil, Recep Tayyip Erdoğan olmasın hiç biri yüzde 3 oy alamaz. Herkes bunu bilsin ona göre siyaset yapsın. Küçük dağları ben yarattım edasıyla Halkımıza tepeden bakmasın.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.