KAHRAMANMARAŞ’TA iki gündür bazı sorular içeren paylaşımlar, sosyal medyada yapılıyor…

Hem de MHP’nin il Başkanı Ertuğrul Doğan hakkında…

Okuduğumda…

İnanılmaz iddialar…

İddiadan öte inanılmaz ithamlar…

*

Birkaç MHP’nin ilçe başkanını aradım…

''Nedir bu ahval…''

''Nedir bu konuşulanlar'' dedim…

Sadece ''İftira'' demekle yetindiler…

*

Bu ''iftira'' olmaktan çıkmış sevgili Başkanlar, ''bu sorulara muhatap kişi olarak İl Başkanının çıkıp açıklama yapması gerekir'' dedim…

*

Ve bu sabah Mersin eski İl Başkanı Rauf Aydemir’in paylaşımını gördüm…

*

Sevgili Başkanın bu paylaşımında yazdığı yazıyı noktasına virgülüne dokunmadan sizlere aktarıyorum:

''Değerli Ülküdaşlarım makam mevki sahiplerine, belli gücü elinde tutanlara iftira atılır, suizan da bulunulur, kumpaslar kurulur. Bütün bunlar her ne kadar şerefsizliğin dibiyse de bu gerçeği değiştirmez. Çünkü insanlık tarihi iyilerle, kötülerin, namuslularla, namussuzların, şerefsizlerle, şereflilerin amansız mücadelesiyle doludur.

Ülkücü Milliyetçi Hareket olarak varlığımızla beraber başlayan bu gayrı ahlaki saldırılara çok maruz kaldık, bu alçaklarla çok çetin mücadeleler verdik.

Bahsedeceğim konunun Mersin ili veya ilçeleri ile hiçbir alakası yoktur. Zaman zaman bizi bu harekette bir şey zanneden veya yazıp çizdiklerimize bakarak bir cürmümüz olduğuna vehmeden ülküdaşlarımız bir kısım dertlerini bizlere anlatıyor, gücümüzün yettiğine eyvallah diyor, yetmediğine de mümkün mertebe yol yordam gösteriyoruz ki bu yollar dahi Ülkücü ahlak, teşkilatçılık ruhu dairesinde cereyan ediyor.

Başta da söylediğimiz gibi insan iftiralara uğrayabilir. Ancak akli ve açık sorularla yöneltilen suçlamalar karşısında durum "İftira olmaktan çıkar" ve muhatabının bu soruları cevaplandırması zaruret haline gelir. Şimdi spekülasyonlara ve dedikodulara mahal vermemek adına bazı yerlerini sansürlediğim metni ben defalarca okudum. Ortada çok net sorular var ve mutlaka da cevaplandırılması gerekir. Yok, cevaplandırmak yerine bir takım medya organlarında haber konusu olan mesele siteden kaldırtılarak "yok sayılması" "İftira" denilerek geçiştirilmesi iddiayı çok daha kuvvetlendirir ki, bu durum davamıza, teşkilatımıza ve Bilge Liderimizin oya işler gibi bu günlere taşıdığı o muhteşem stratejilerine, politikalarına akla ziyan zararlar verir. Bu durumda bizim "O" gibi arkadaşlarımıza tavsiyemiz lütfen emaneti aldığınız gibi teslim edin demek olur.''

Rauf Aydemir

12 Aralık 2019

MERSİN

*

*

Diyeceğim odur ki:

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan’ın bu ''iddia ve ithamlara'' cevap vermesi artık kaçınılmaz diyorum…

Susmak kabullenmek demektir…

Kamuoyu ve MHP cenahı kesimler birbiri ardına bu paylaşımları yapıyor…

Sizden bir açıklama geldiğinde bu köşemden yayınlayacağım…