"Hasta olurum" korkusuyla 70 yıldır banyo yapmayan "Hacı Amca" lakaplı İranlı adam, köylüler tarafından zorla yıkanınca, 1 ay sonra hastalanıp 94 yaşında hayatını kaybetti.

İran'da "hasta olma korkusuyla" 70 yıldır yıkanmadığı belirtilen kişi, 94 yaşında öldü.

İran'ın resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Fars eyaletinin Feraşbend ilçesine bağlı Dejgah köyünde "Hacı amca" lakaplı yaşlı adam, 70 yıldır hasta olma korkusuyla banyo yapmıyor.

BİR AY ÖNCE BANYO YAPTIRILDI

Birkaç yıl önce köyün gençleri, yaşlı adamı banyoya götürmek isteseler de başarılı olamamış. Yaşlı adamın başka bir zaman da yıkanması için yakındaki akarsuya götürülmek istendiğini fark edince arabadan atladığı ve kaçtığı anlatılıyor.

Hastalanmaktan korkması nedeniyle yıkanmaktan kaçınan yaşlı adama, köylülerin çabasıyla yıllar sonra banyo yaptırıldı. Ancak birkaç ay sonra hastalanan 94 yaşındaki adam hayatını kaybetti.

Bu sefer Rusya saldırıya uğredı! Savaşın boyutu giderek büyüyor Bu sefer Rusya saldırıya uğredı! Savaşın boyutu giderek büyüyor

YILLARCA HİÇBİR HASTALIĞA YAKALANMADI

Zor tabiat şartlarına dayanıklılığı nedeniyle köylülerin saygısını kazanan yaşlı adamın hayatı boyunca evlilik yapmadığı da biliniyor.

Köylülerin yaptığı kapısı olmayan bir barakada kalan yaşlı adamın, çöplerden yediği yiyeceklerle hayatını sürdürmesine rağmen yıllarca herhangi bir hastalığa yakalanmadığı öne sürüldü.

Söz konusu hayat tarzını seçme nedeni bilinmeyen yaşlı adamın ölmeden önce akli dengesinin yerinde olduğu, ülke ve dünyadaki güncel konulardan insanlardan duyduğu kadarıyla haberdar olduğu da iddia edildi.