Chery'nin premium off-road markası Jaecoo, yeni modelini sahneye çıkarttı. 145 kw motora sahip Chery alt markası JAECOO 7, lüks görünümü ile Range Rover'a benzetiliyor.

Özellikleriyle dikkat çeken bu alt modelin şimdi Türkiye testleri başladı.

JAECOO J7’nin, küresel kent elitlerinin şehir içi ulaşım ve uzak keşiflere yönelik ikili ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılaması hedefleniyor.

Janad

JAECOO J7, çok sayıda düz çizgi ve köşeli hatlar sayesinde gelişmişlik ve güç vurgusu yapıyor. J7, önden bakıldığında altıgen formlu geniş ön ızgarası ile keskin matris LED farları bir araya getirerek iddialı bir tavır ortaya çıkarıyor. Yandan bakıldığında şık bir profil göze çarpıyor ve yüksek omuz çizgisi, dinamizm vurgusu yapıyor.

Arka kısımda ise ön ızgarayı hatırlatan, boydan boya kristal LED arka aydınlatmalar, karakteristik ve tanıması kolay bir görsel imza oluşturuyor. J7, genel tasarım yaklaşımı kadar ayrıntılardaki özenli işçiliğiyle de Off-Road modellerin geleneksel görsel algılarını altüst ederek, “Daha modaya uygun, daha havalı, daha çılgın” bir tasarım şöleni ortaya koyuyor.

Janad.jpg2

Akıllı teknoloji çağında, modern kent elitleri, her zamankinden daha fazla, ileri teknolojiye yöneliyor. Gelişmiş akıllı teknolojilerle entegre edilen bir araç, seyahat gereksinimlerine daha fazla uyum sağlıyor. Bu eğilime cevap veren JAECOO J7, kör nokta algılama ve entegre seyir yardımcısı gibi gelişmiş sürüş destek sistemleriyle, sürüş konforunu ve güvenliğini önemli oranda arttırıyor.

Ayrıca Qualcomm Snapdragon 8155 çipi ile, araç-insan etkileşimini daha dinamik hale geliyor. SONY hoparlörler ve panoramik görüntüleme gibi teknolojiler, kullanıcılara akıllı sürüşten akıllı eğlenceye, kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunuyor.

Janad.jpg2.Jpeg3.Jpg4

J7, yeni bir arazi aracı trendi başlatıyor. J7’nin en güçlü yönlerinden biri, üstün arazi becerilerine sahip olması. Özel olarak tasarlanan “ARDIS-Akıllı Tüm Yollarda Sürüş Sistemi”; şehir, çöl, dağ ve su geçişi dâhil olmak üzere 7 farklı senaryoda akıllı ve verimli sürüş kontrolü sağlayarak üstün bir performans sunuyor. J7, ayrıca 7 vitesli çift kavramalı şanzımanla kombine edilen 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli bir motorla donatılıyor. Bu ikili, akıcı ve güçlü sürüş sağlarken, “Şehirli ama yine de Off-Road” yaşam tarzını en iyi şekilde tamamlıyor.

J7’nin gövdesinde yüzde 80 oranında yüksek dayanımlı çelik bileşen bulunuyor. Bu da 23.000 Nm/dereceye ulaşan gövde burulma rijitliği sağlıyor. Bu özellikler, aracın gövdesinin farklı koşullar altında deforme olmasını önlüyor, güvenliği artırıyor ve sürücünün arazi performansının keyfini tam anlamıyla sürmesine olanak tanıyor.

Janad.jpg2.Jpeg3

Olağanüstü performansa ve yüksek estetik değere sahip şehirli bir Off-Road SUV olan J7, tasarımı, akıllı sistemleri ve üstün güvenlik seviyesiyle kalıpları kırarak tüketicilerin geleneksel Off-Road algılarına meydan okuyor. J7, gelecekteki macera yolculuklarında “Off-Road Yapabilen Şehirli SUV” araçların geliştirilmesine öncülük etmeye devam ederek, daha farklı ekstrem senaryolara girişerek ve yeni yolculuklara çıkarak; kaşiflere daha fazla olasılık ve keyif sunacak.

Jaecoo 7'nin hızlı performansı da göz ardı edilemez. 0-100 km/s hıza sadece 8 saniyede ulaşabilme özelliği, sürücülere dinamik ve heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor.

Janad.jpg2.Jpeg3.Jpg4.Png5

 Tüm bu özellikleriyle Jaecoo 7, sürücülerin beklentilerini karşılamak için tasarlanmış etkileyici bir otomobil olarak öne çıkıyor.

Chery Jaecoo 7 Türkiye satış fiyatları henüz belli olmadı. Ancak Tiggo 4 Pro'nun hemen ardından Türkiye'de satışa sunulması bekleniyor. Jaecoo 7'nin da Tiggo 8 Pro'nun biraz üzerinde yani 2 milyon TL'nin altında konumlanması tahmin ediliyor.

Editör: Haber Merkezi