Bir döneme damgasını vurmuş olan Renault 12 ya da ülkemizde bilinen ismiyle Toros, tamamen yenilenmiş olan versiyonu ile tekrardan yollara çıkacak.

reno-toros (5)

2023 model Renault Toros'un Türkiye fiyatı belli oldu. Toros, Türkiye pazarına yeni görünümüyle yeniden girmeye hazırlanıyor.

Renault Toros, veya uluslararası bilinen adı ile Renault 12, 2023 ile birlikte bir kez daha yollara çıkmaya hazırlanıyor.

reno-toros (3)

Elektrikli otomobillere geçiş sürecinde, rakiplerine nazaran daha istekli bir görünüm sergileyen Renault, şu sıralar yeni elektrikli modelleri ile nabız yokluyor.

Avrupa’da 2035 yılı itibariyle içten yanmalı motorlara sahip olan otomobillerin üretimi duracak Bu sebepten ötürü genel kitle otomobiller tarafında elektrikli motora sahip araçlara yönelmeye başladı.

reno-toros (4)

Hali hazırda tasarımı ve iç hatları tamamen tamamlanmış olan otomobilin önümüzdeki Kasım ayında satışa sunulacağı belirtiliyor. Ayrıca Fransa kaynaklı haberlere göre otomobil önümüzdeki Mayıs ayında ön siparişe sunulacak.

reno-toros (2)

Avrupa ve dolayısıyla Türkiye’de de satışa sunulacak olan Toros’un fiyatı da az çok netleşti. Hali hazırda satışta olan Zoe ile paralel bir fiyatlandırmaya gidilecek olan otomobilin 850.000 TL civarında bir etiketle gelmesi bekleniyor.

reno-toros (1)

Editör: Serkan KARAASLAN