Yerel seçimlerin önemli partisi olan Yeniden Refah Partisi'ndeki skandal iddia ortalığı karıştırdı. İddialara göre partinin Kahramanmaraş’ta iki il başkan yardımcısının, köklü bir esnafın oğlu ile birlikte piyasadan yüklü miktarda ürün çektiği ve bunların parasının ödemediği iddia edildi.

resimyeniden111

Genel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın önemli bir paydaşı olan Yeniden Refah Partisi, yerel seçimlerde AK Parti ve MHP çatısından ayrılarak kendi başına seçimlere girme kararı almıştı. Söz konusu karar ve sonrasında Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı eski Bakan Suat Kılıç önemli bir manifesto yayınlayarak neden AK Parti ile yol yürümediklerini anlatmıştı.

Bazı çevrelerce ayrı yol yürümenin AK Parti'ye zarar verileceği iddia edilmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir mitinginde ise Yeniden Refah için; “Bizim eski adaylara itibar etmeyin” demişti.

KAHRAMANMARAŞ’TA DURUM ÇOK FARKLI
Kanal Maraş’ın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, her dönem bir partinin arkasında yürüyen eski STK Başkanı M.E., ve baharat işiyle uğraşan İ.D., ile piyasada önemli bir ticaret erbabının oğlu olan İ.B., Kahramanmaraş’ta yaklaşık 10 milyon TL’ye yakın ürün aldığı ve bu ürünlerin parasını ödemediği öne sürüldü. Mağdurların sayısının her geçen gün arttığı, üstüne üstlük bir il başkan yardımcısının ise AK Parti'nin bu zamana kadar ne yaptığı yönünde bir video çektiği öğrenildi.

KAHRAMANMARAŞ ÇOK TEDİRĞİN
Öte yandan piyasada kulaktan kulağa yayılan iddialara göre eski il başkan yardımcısı M.E’nin eski dönem yaptığı STK başkanlığından bu yana başkan yardımcılığı görevini yürüten ve sonrasında Yeniden Refah kadrolarına katılan İ.D’nin daha öncede bir takım borçlanmalar yaptığı iddia edildi. Siyaseti iş üzerinden kullandığı öne sürülen iki il başkan yardımcısı için Yeniden Refah Partisi'nin ne yapacağı ise merak konusu oldu.

YAĞMUR NEREYE YAĞARSA TARLAYI ORAYA ÇEKİYOR
Yeniden Refah Partisi İl Başkan Yardımcısı M.E’nin siyaset, bürokrat, gazeteci, iş dünyası ile sürekli bağ kurmaya çalıştığı ve bağ kurduğu kişiler ile görüşme yaptığı ve hemen görüşmenin sonrasında onları eleştirdiği ve yetersiz bulduğu iddia edildi. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel ile il başkanlığı döneminde meclis üyeliği için görüşen, sonrasında Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adaylığı için pazarlık yapan ve olmayınca Yeniden Refah Partisi'ne geçen M.E’nin yakın çevresince, “Yağmur Nereye Yağarsa Tarlayı Oraya Çeker” tabirini kullanıldığı öne sürüldü.

Kanal Maraş olarak yetkilelere ulaştığımızda bu konu hakkında cevap alamazken, Yeniden Refah Partisi'nin konuya dair yapacağı sözlü veya yazılı açıklamasını yayınlayacağımızı bildiririz.