Bayramlaşma Programına, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişçi, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Okumuş, konuşmasına depremde hayatını kaybeden tüm hemşehrilerimize Allah'tan rahmet dileyerek başladı. Ardından, ailelere sabır dileklerini ileterek, depremzedelerin acılarını hafifletmek ve yaralarını sarmak için gece gündüz mücadele verdiklerini vurguladı. Programda, çadır kentler, konteyner kentler ve son olarak da kalıcı konutlarla ilçenin yeniden inşa edilmesi için atılan adımlardan bahsedildi.

Başkan Okumuş, ilçede yapılması planlanan 7200 konutun yüzde 90'ının temellerinin atıldığını ve kışa kadar yüzde 50'den fazlasının depremzedelerin kalıcı konutlarına yerleştirilmesinin hedeflendiğini açıkladı. Bu sürecin zorlu olduğunu belirten Okumuş, ancak geçmişte gösterdikleri mücadele azmini sürdürerek Türkoğlu'nu eski güzel günlerine hızlı bir şekilde kavuşturmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Konuşmasında eski Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'nin görev yaparken Türkoğlu ve Kahramanmaraş'a olan samimiyetini, muhabbetini ve yatırımlarını hatırlatan Başkan Okumuş, bakanın Türkoğlu'nu ziyaret etmesinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Program, Başkan Okumuş'un bayramlaşma mesajları ve ilçenin yeniden inşa sürecine dair bilgilendirmeleriyle sona erdi. Türkoğlu halkı, belediye başkanlarının gösterdiği çabalara ve depremzedelere yönelik destek çalışmalarına büyük bir memnuniyet ve takdirle karşılık verdi.