1939 doğumlu olan usta oyuncu Gülşen Girginkoç 83 yaşında hayata veda etti. Girginkoç'un vefatı sanat camiasını ve sevenlerini yasa boğdu.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Gülşen Girginkoç'un vefatı dolayısıyla mesaj yayımladı. Mustafa Kurt, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Türk Tiyatrosunun değerli ismi Gülşen Girginkoç'un vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kıymetli sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum.”

GÜLŞEN GİRGİNKOÇ'UN YER ALDIĞI YAPIMLAR

Gülşen Girginkoç, kariyer hayatı boyunca, Ekmek Parası, İhtiras Tramvayı, Kaneviçe, Bernanda Alba'nın Evi, Ocak, Büyük Jüstinyen, Gergedan, Woyzeck, Sur Dibinde, Andorra, Tohum ve Toprak, Keziban, Çocuğum, Ayak Bağı, Göktaşı, My Fair Lady, Lysistrata, Cadı Kazanı, Dördüncü Hanry, Cengiz Han'ın Bisikleti, Bağdat Hatun, İzin Günü, Eski Usul Komedya gibi yapımlarda rol aldı.

Gülşen Girginkoç, 1979 yılında 'Kadife Çiçekleri'nde 'Cici hala', aynı yıl 'Deli Dumrul'da 'Deli Dumrul'un Anası', 1983 yılında 'Limon' ve 1984 'Komedi Sanatı' tiyatro oyunlarında suflöz olarak yer aldı.

Ünlü oyuncu sinemada da boy göstermişti. Girginkoç; Bir Yudum Sevgi, Sensiz Olamam, Faize Hücum filmlerinde rol almıştı.