Son dakika haberi: Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ukrayna'nın doğusunda Ukraynalı askeri birliklere ev sahipliği yapan bir yapının vurulduğu belirtildi. Saldırıda 600 Ukrayna askerinin öldürüldüğü açıklandı. Moskova tarafından 'intikam saldırısı' olarak nitelendirilen saldırı akıllara hafta başında Ukrayna'nın gerçekleştirdiği saldırıyı getirdi.

Son dakika haberi: Rusya'nın tek taraflı ilan ettiği ateşkesin sona ermesinin ardından bölgede çatışmalar kızıştı. Rusya Ukrayna'yı bir kez daha hedef aldı.

0_Russian-attacks-on-Ukraine (1)

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'ya ait kışlaya 'intikam saldırısı' sonucu 600 Ukraynalı askerin öldürüldüğünü belirtti.

Ülke şokta! Gizemli solunum yolu hastalığı 16’sı çocuk 19 kişiyi öldürdü Ülke şokta! Gizemli solunum yolu hastalığı 16’sı çocuk 19 kişiyi öldürdü

2022_MART_ask

UKRAYNA 63 RUS ASKERİNİ ÖLDÜRMÜŞTÜ
Geçtiğimiz günlerde ise Ukrayna, Rusya'ya ait bir kışlaya saldırı düzenlemiş, Rusya saldırıda 63 Rus askerinin öldüğünü açıklamıştı. Ukrayna'dan yapılan açıklamada ise 400 Rus askerinin öldürüldüğü ifade edilmişti.

thumbs_b_c_dc1d4851a2a08110b526a26691c23c59

Öte yandan Rusya lideri Vladimir Putin, Ortodoks Noel'i dolayısıyla 6-7 Ocak tarihlerinde tek taraflı ateşkes ilan etmiş, bu süreçte iki taraftan da ateşkesin ihlal edildiği yönünde açıklamalar gelmişti.