Başbakan: Yüreğiniz yetiyorsa Mehmetçiğin karşısına çıkın

Başbakan Yıldırım, ''Dün Kilis'te bu alçaklar roket attılar. Hemen arkasından gereken karşılık verildi. Bu insanlardan ne istiyorsunuz alçaklar, yüreğiniz yetiyorsa Mehmetçik'in karşısına çıkın'' dedi.

Başbakan: Yüreğiniz yetiyorsa Mehmetçiğin karşısına çıkın

Bankacılık, telekomünikasyon, ulaşım ve finans alanında hizmet veren şirketler bir araya gelerek Türkiye Ortak Ödeme Platformu'nu oluşturdu. Platforma üye olan şirketler aracılığıya Türkiye genelinde ortak ödeme sistemine geçiliyor. Sistem ile tüm şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında ortak ödeme sistemi geçerli olacak. Başbakan Binali Yıldırım sistemin imza töreninde konutu.

Başbakan Yıldırım konuşması sırasında Kilis'teki roketli cami saldırısına da değinerek "Camiye neden saldırıyorsunuz alçaklar, yüreğiniz yetiyorsa Mehmetçik'in karşısına çıkın." şeklinde konuştu.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Tek kart ile her yere her ödeme şeklinde bu iş özetlenebilir. Böylece zaman israfına yol açan kayıpları önleyecek. Ekonomide kayıt sistemini daha da güçlendirecek.

Bu işleri yaparken altyapıyı geliştirmek çok önemli, bilişim yollarını daha da genişletmek ve burada verilecek hizmetleri daha hızlı ve daha kolay şekilde yapma ihtiyacı var. Türkiye'de hala nüfusumuzun yüzde 40'ından fazlası banka hesabı kullanmıyor.

Bu ortak platformda, parasını güvenle kullanma imkanı getiriliyor. Banka hesabı olmayan vatandaşlarımızı da bu sistemle bu kart ile iş yapar ödemelerini yapar hale getirecek. İstediği vakit vatandaş, sistem içindeki parasını en yakın noktadan çekebilecek. Banka hesabı olmayanlar cep telefonlarından para yatırabilecekler. İster İstanbul'da Konya'da, Kars'ta her türlü toplu taşımada bu kart ile yararlanacaksınız.

Bilişim yollarını genişletmek ve burada verilecek hizmetleri daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmamız gerek. Türkiye'de hala nüfusumuzun yüzde 40'ından fazlası banka hesabı kullanmıyor. Bu ne demek sayısallaşmada alacak çok yolumuz var.

ZEYTİN DALI OPERASYONU
Bu operasyon yapılırsa Türkiye ekonomisi sıkıntıya girecek diye kara propaganda yapıldı. Burada açıkca söylüyorum Türkiye 40 yıldır bu tarz operasyonlar yapıyoruz. Bizim ekonomimiz bu ve buna benzer mücadelelerle hiç bir şekilde zarar görmez. Hayatın normal akışı devam eder, iş, yatırım yapmak isteyen yapar.

Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye bir yandan vatandaşını korurken diğer yandan da vatanımıza göz diken terör örgütleri ile mücadelesini sürdürüyor. Dün Kilis'te bu alçaklar roket attılar. Hemen arkasından gereken karşılık verildi. Bu insanlardan ne istiyorsunuz alçaklar, yüreğiniz yetiyorsa Mehmetçik'in karşısına çıkın.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI
Başbakan Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'nda 300'den fazla terörist öldürüldüğünü açıkladı

AVRUPA'NIN GÜVENLİĞİNİ DE BİZ SAĞLIYORUZ
Bu operasyon aynı zamanda DAEŞ'in Akdeniz üzerinden Avrupa'ya geçmesini engelleyen bir operasyondur. Sadece bölgenin değil Avrupa'nın da güvenliğini biz sağlıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER