Damar tıkanıklığı yaşayanlar bu habere dikkat!

Dengesiz beslenme sonucu tıkanan damarlar ölüm riskini arttırmaktadır. Bu nedenle damar sağlığına özellikle dikkat edilmesi gerekir. Peki, kalp damar sağlığı açısından faydalı olan yiyeceklerden bir karışım hazırlamaya ne dersiniz? İşte haberin detayları...

Damar tıkanıklığı yaşayanlar bu habere dikkat!

Fazla yağlı yiyecekler damarlarınızın tıkanmasına neden olur. Damarların tıkalı olması kalp damar hastalıkları kalp krizini ve çeşitli hastalıkları da beraberinde getirmektedir.  Damarlarınızın daha sağlıklı olabilmesi için damar sağlığı açısından faydalı olan yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Damar yaşınızı gençleştirecek, damar temizleyen içecek tarifini henüz denemediyseniz vermiş olduğumuz tarife göz atabilirsiniz.

Malzemeler

- 250 ml zencefil suyu -

- 250 ml sarımsak püresi

- 250 ml limon suyu

- 250 ml elma sirkesi

- 5 yemek kaşığı bal

Bal hariç tüm malzemeleri karıştırın ve orta ateşte 30 dakika pişirin. Karışımı sürekli karıştırın. Daha sonra bir kenara alıp soğumasını bekleyin.

Karışıma bal ekleyin, karıştırın ve karışımı temiz bir şişeye dökün. Bu içeceği buzdolabında 1 ila 2 ay boyunca saklayabilirsiniz.

Bu içecekten aç karnına her sabah 1 çorba kaşığı tüketin.

Faydaları nelerdir?

Sarımsak ve bal, kan basıncını ve kolesterol düzeyini azaltır; zencefil kalp hastalıklarını önler; limon kalp atışlarını düzenler; elma sirkesi vücuttan toksinleri giderir.

Not: Bu yöntem alternatif tıp yöntemidir. İçerisinde bulunan malzemelere karşı bir alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için bir uzmana danışmanız gerekir.

Kaynak: Pembenar


 

YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.