Otomobil fiyatlarına bir zam daha geldi. Euro'nun 19 TL seviyesinin aşmasının ardından araba fiyatlarına yüzde 5 zam yapıldı. Hala zam yapmayan markaların önümüzdeki günlerde fiyat listelerini güncelleyebileceği belirtiliyor.

 Dövizde yaşanan dalgalanma araç fiyatlarını da etkiledi. Kasım ayı başında 18.20 TL'yi gören Euro kuru hızla yükseldi, 19 TL'nin üstüne çıktı. Kurdaki bu artış otomobil fiyatlarına yansıdı. Bazı markalar yüzde 5'e yakın zam açıkladı.

En ucuz Renault Clio, Fiat Egea, Hyunda i20 fiyatları değişti! ÖTV matrah düzenlemesi sonrası 5,5-19 arasında indirim En ucuz Renault Clio, Fiat Egea, Hyunda i20 fiyatları değişti! ÖTV matrah düzenlemesi sonrası 5,5-19 arasında indirim

a1-8
EURO ARTTI, ARABA FİYATLARINA ZAM GELDİ
Rusya-Ukrayna savaşı ve çip ile enerji krizi otomobil üretimini sekteye uğrattı. Üretim azaldıkça fiyat artmaya devam ediyor. Otomobildeki son artışın nedeni ise döviz kuru. Kasım ayı başında 18.20 TL'yi gören Euro, hızla yükseldi. Bazı markalar son bir haftada yüzde 5 oranında zam yaptı.

a2-6
Haber Global'in haberine göre, A model bir araç 1 Kasım'da 559 bin iken bu rakam 18 Kasım'da 573 bin TL oldu. B model bir araç 1 Kasım'da 928 bin iken, 18 Kasım 938 bin TL oldu. C model bir araç 1 Kasım'da 475 bin TL iken, 18 Kasım'da 487 bin TL oldu. 

Hala zam yapmayan markaların önümüzdeki günlerde yeni fiyatları açıklaması bekleniyor.

a3-5

"EV VE ARABA ALMAK HAYAL"
Vatandaşlar ev ve araba almanın hayali olduğunu belirterek fiyatların yüksekliğinden şikayet etti.