Kuş Cenneti'nde çıkan feci yangında başta kaplumbağalar olmak üzere çok sayıda sürüngen ve böceği öldü.

Alınan bilgiye göre; Dün akşam saatlerinde Osmaniye'nin Kırmıtlı köyü yakınında bulunan Kastabala Kuş Cenneti’nde feci bir yangın meydana geldi.

Gaziantep'te yerleşim yerlerine hain saldırı: Ölü ve yaralılar var Gaziantep'te yerleşim yerlerine hain saldırı: Ölü ve yaralılar var

Bölgede oluşan yangın sonrası bir anda etrafa saçıldı. Alevlerin yükseldiğini gören çevredeki vatandaşlar durumu derhal itfaiye ekiplerine bildirdi.

Yangın şiddetli rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. yangına 2 itfaiye ekibi, 4 arazöz, 2 su tankı ve iş makineleriyle müdahale edildi.

25 DÖNÜM ALAN ZARAR GÖRDÜ

Yangın, itfaiye ve orman işletme ekiplerinin 3 saatlik çalışmasıyla kontrol altına alındı. Yangında 25 dönümlük arazinin zarar gördüğü öğrenildi.

Soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından yangında ölen hayvanlar gün yüzüne çıktı.

HAYVANLAR TELEF OLDU

Bölgede çalışma yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekipleri, ölen yaban hayvanlarının tespiti için çalışma başlattı. Yangında, bozulan kuş yuvası veya kuş ölüsüne rastlanmadığı ancak alevlerden kaçamayan başta kaplumbağalar olmak üzere çok sayıda sürüngen ve böceğin öldüğü tespit edildi.

Yangının kesin çıkış nedeni yapılacak olan çalışmaların ardından belirlenecek.