Onikişubat Başkan Adayı Çevik, bu ziyaretler sırasında esnafın ve vatandaşların beklentilerini dinleyerek mahallelerdeki sorunları yerinde tespit etmeye çalıştı.

Vatandaşlarla samimi ve içten bir iletişim kuran Çevik, Onikişubat ilçesinin geleceği için yapılacak çalışmaları anlattı ve projelerini paylaştı. Vatandaşların sorularını da yanıtlayan Çevik, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla belediyecilik hizmetlerini nasıl yürüteceğini aktardı.

Çevik, seçim çalışmaları kapsamında ilginç ve önemli bir vaatte bulundu. Çevik, Onikişubat ilçesinde yaşayan genç çiftlere yönelik özel bir destek programı başlatmayı planlıyor.

EVLENECEK GENÇ ÇİFTLERE 300 BİN TL HİBE

Bu program kapsamında, beyaz eşya ve mobilya masraflarının karşılanması için evlenecek genç çiftlere 300 bin TL değerinde belediye tarafından hibe verilecek. Bu desteklerle genç çiftlerin ev kurma sürecindeki ekonomik yükleri hafifletmeyi amaçlayan Çevik, aynı zamanda ilçedeki sosyal ve ekonomik kalkınmaya da katkı sağlamayı hedefliyor.

ELEKTRİK, SU, DOĞALGAZ FATURALANDA HİBE DESTEĞİ

Ayrıca Başkan Adayı Çevik, Onikişubat Belediyesi'nin vatandaşlara elektrik, su, doğalgaz gibi faturalara hibe desteği sunacak yeni bir programı başlatacağını iletti.. Bu programla birlikte, ilçe sakinlerinin ekonomik yüklerinin hafifletilmesi ve yaşam kalitelerinin artırılması hedefleniyor. Belirli kriterlere sahip olan vatandaşlar, temel ihtiyaçlarının karşılanması için belirli bir miktar hibe alabilecekler. Bu destek, ailelerin bütçelerine katkı sağlayarak ekonomik anlamda daha sağlam bir temel oluşturmayı amaçlıyor.

ONİKİŞUBAT DAHA GÜÇLÜ KONUMA GELECEK

Çevik, depremden sonra ilçenin toparlanması ve yeniden ayakta durması için esnaf ve vatandaşlara umut veren açıklamalarda da bulundu. Çevik, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerde depremin yaralarını sarmak ve ilçeyi daha güçlü bir konuma getirmek için projelerini detaylı bir şekilde anlattı.