Çeşitli örgütlerine yönelik Mersin'de gruplarların üyesi oldukları öne sürülen 12 zanlının yakalanması için eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Halk arasında İşçi Bayramı olarak nitelendiren 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün yaklaşmasıyla, işçiler bayramlarını kutlamak için sokaklara iniyor. Polis ekipleride güvenlik çerçevesi kapsamında çeşitli illerde geniş önlem almaya devam ediyor.

Son olarak Mersin'de Mersin'de 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı etkinliklerini provoke edebilecekleri değerlendirilen PKK/KCK terör örgütü gençlik (DGH) yapılanması ile Türkiye Komünist Partisi-Kıvılcım (TKP/K) açık alan yapılanmasında yer alan şüphelileri takibe aldı. 

UYKULARINDA YAKALANDILAR

Bir süre şahısları takip eden ekipler, bu sabah 12 adrese eş zamanlı şafak operasyonu gerçekleştirdi. Özel Harekat polislerinin de desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda, PKK-KCK gençlik yapılanmasından 6, TKP/K açık alan yapılanmasından 4 kişi gözaltına alındı.

turk-polisinden-buyuk-basari-mersinde-1-mayisi-kan-golune-cevirecekti

ADRESTE ELE GEÇİRİLENLER

Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilirken, bir adreste el yapımı patlayıcı bulundu.

HEDEF PATLATIP YUNANİSTAN'A KAÇMAKMIŞ

Patlayıcıyı hazırlayan Ö.S. isimli şahıs gözaltına alınırken, şüphelinin 1 Mayıs'ta eylem yapıp, Yunanistan'a kaçacağı tespit edildi.

Kahramanmaraş'ta su ürünleri ihracatı rekora koşuyor! Kahramanmaraş'ta su ürünleri ihracatı rekora koşuyor!

2 KİŞİ HER YERDE ARANIYOR

Gözaltına alınan şahıslar emniyete götürülürken, hakkında yakalama kararı bulunan 2 kişinin aranmasına devam ediliyor.

(Kaynak: İHA)