Kahramanmaraş'ta yıllardır engelli olarak yaşamını sürdüren Mehmet Ali Korkusuz aldığı engelli bakım maaşı, ’yüzde 71’lik engelli raporu’na rağmen kesilmişti. Konuyla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya açıklama yaparak sürecin takip edildiğini bildirdi.

Kahramanmaraş'ta kaçak içki evine operasyon! Kahramanmaraş'ta kaçak içki evine operasyon!

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi Oruç Reis Mahallesi’nde, eşi ve 2 çocuğu ile ikamet eden Mehmet Ali Korkusuz adlı vatandaş, kimsenin yardımı olmadan su içmeye dahi kalkamıyor. Yıllar önce geçirdiği motosiklet kazasında sol kolunu kaybedip sağ kolunu da kullanamaz hale gelen Korkusuz, eşinin desteği ile hayata tutunuyor. Korkusuz, aldığı ve bir süre önce kesilen evde bakım yardımını geri almak için Kanal Maraş aracılığıyla yetkililere çağrıda bulunmuştu.

Bir süre önce devletten bakım desteği aldığını belirten Mehmet Ali Korkusuz, zorlu bir hayat sürdürdüğünü söyleyerek kesilen yardımın devam etmesi için uğraştığını belirtti.

Bununla birlikte engelli maaşının yanında engelli evde bakım maaşı alan Korkusuz, bakım maaşının kesilmesiyle mağdur duruma düştüğünü ifade etmişti.

"SÜREÇ TAKİP EDİLİYOR"

Kanal Maraş'ın haberinin ardından konuyla ilgili Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, "Arkadaşın yeni aldığı sağlık kurulu raporuna  tam bağımlı olması gereken durumu “kısmi bağımlı” olarak sonuçlandığı için bakım parası iptal olmuş. Raporun Üzerinden bir ay geçmediği için il sağlık müdürlüğüne itiraz edebileceği ile ilgili rehberlik yapıldı. Süreci takip edilmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Kanal Maraş'ın "Kahramanmaraş'ta engelli vatandaşın evde bakım maaşı kesildi" başlıklı haberi için tıklayınız

Kahramanmaraş'ta engelli vatandaşın evde bakım maaşı kesildi - Kanal Maraş