Kahramanmaraş’ta geçirdiği trafik kazası sonrası bir kolunu kaybedip diğer kolunu da kullanamaz duruma gelen Mehmet Ali Korkusuz'un engelli bakım maaşı kesildi.

Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat İlçesine bağlı Oruç Reis Mahallesi’nde yaşayan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Ali Korkusuz (31), yıllar önce motosikletiyle yolculuk yaparken trafik kazası yaptı. Korkusuz, kazada sol kolunu kaybedip sağ kolunu da kullanamaz hale geldi.

Bununla birlikte engelli maaşının yanında engelli evde bakım maaşı alan Korkusuz, bakım maaşının kesilmesiyle mağdur duruma düştüğünü ifade etti.

Evli ve 2 çocuk babası Korkusuz evini geçindirebilmek için evde bakım maaşının geri verilmesini veya yardım değil iş istediğini söyleyen Korkusuz, ilgililerden destek bekliyor. Korkusuz, “2010 yılından beri hayatımda zorluklar oluyor ve bakmakla yükümlü olduğum 2 çocuğum var. Yetkililer, iş adamları ve hayırseverlerden iş istiyorum. Kollarımı kullanamıyorum ve çalışabileceğim bir iş arıyorum” dedi.

Kahramanmaraş'ta aramada ortaya çıktı! Yüzlerce paket ele geçirildi Kahramanmaraş'ta aramada ortaya çıktı! Yüzlerce paket ele geçirildi

10 yıldan bu yana bakıcı maaşı aldığını dile getiren Korkusuz, "Ben 1 yıldır evde bakım maaşı alamıyorum. Bir engelli aylığım var. Başka da gelirim yok. Ben aylığımı istiyorum. Olmazsa bana bir iş versinler. " ifadelerini kullandı.

Yaşadığı soruna bir türlü çözüm bulamadığını dile getiren Korkusuz, son olarak şunları söyledi:

"Rapor için bir kaç defa gittim. Ancak raporda beni evde bakım maaşı için uygun görmediler. Ardından o hastanenin müdürüne çıktım. Durumumu anlattım. Bana, 'bakıma muhtaç birisi değilsin' dedi. Bende bu durum karşısında, 'nasıl muhtaç değilim' dedim. Benim önüme bir yemeğimi koyarsan onu yerim bir de çayımı içerim. Ben başka birşey yapamıyorum. Ne elbisemi giyebiliyorum ne de başka ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum. Ben sadece rabot gibi yürüyorum. Ben başka birşey yapamıyorum. O yüzden aylığımın çıkmasını istiyorum. O da olmazsa Allah'ım bana bir iş nasip eylesin. Bende burada terazi ile insanların kilosunu ölçüp az da olsa gelir elde ediyorum."