Hatay, son dönemde etkisini gösteren şiddetli yağışların yarattığı sel felaketi ile mücadele ediyor. Konteyner evlerde yaşayan depremzedeler, ani gelişen sel felaketi karşısında büyük zorluklar yaşadı. Bir depremzede, konteynerine su dolması sonucu elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin üzerinden sekiz ay geçti, ancak depremzedeler hala kalıcı konutlara geçiş yapamadılar.

Hatay'da depremzedeler, sağanak yağışlar nedeniyle kışa hazırlıksız yakalanıyor. Kentteki yoğun yağışlar, konteyner evleri ve devlet hastanesini su altında bıraktı.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki yıkıcı deprem yaşandı. Bu depremler 11 ilde etkili olmuş, ancak en fazla etkilenen Hatay olmuştu. Kent, 20 Şubat'ta 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde iki depremle daha sarsılmış, hasarlı binalar yıkılmıştı.

Türkiye'nin birçok ilini etkileyen şiddetli yağışlar, Hatay'ı da vurdu. Konteyner evler su altında kaldı.

Çeşitli konteyner kentlerden su baskınları videoları sosyal medyada gündem oldu. Vatandaşlar yetkililerden biran evvel bu duruma çare bulmasını istiyor.

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Harputluoğlu, "su baskını sonucu konteynerde yaşayan bir vatandaşımızın elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdiğini" açıkladı.

harputt

hastanesell (1)

hastanesell (2)