Pakistan'ın Peşaver kentinde yaşayan hamile bir kadın, iddiaya göre bir 'şifacının' tavsiyesi üzerine 'doğacak çocuğunun erkek olması için' kafasına çivi çaktıktan sonra hastanelik oldu.

Lady Reading Hastanesi'nde kurbanı tedavi eden nörolog Haider Suleman, çivinin kadının kafatasına girmesine rağmen beynine ulaşmadığını söyledi.

Pakistan haber kaynağı Dawn'a konuşan Suleman, "Yöresindeki bir kadının aynı şeyi yaptığını ve ultrasonda doğmamış çocuğunun kız olduğunu göstermesine rağmen bir erkek çocuk doğurduğunu söyledi." dedi.

KOCASI TERK ETMEKLE TEHDİT ETTİ

Kadının çiviyi kendi kafasına mı çaktığı yoksa birisinin ona yardım mı ettiği henüz belli değil ancak nörolog Suleman’a göre her şey kadının evinde oldu. Doktor, aile üyelerinin kafasındaki çiviyi kaldırmaya çalıştıklarını ancak başarısız olduklarını söyledi.

Kadının zaten üç kızı olduğu ve alnına çivi çaktığında dördüncüyü beklediği söyleniyor.

Hastane personelinin aktardığı bilgilere göre kadın, erkek çocuk doğurmayacağı için kocasının kendisinden memnun olmadığını söylediğini ve onu terk etmekle tehdit ettiğini söyledi.

POLİS İNCELEME BAŞLATTI

Olay, kurbanın röntgeninin viral hale gelmesiyle yetkililerin dikkatini çekti. Polis, davayı incelemek için içeriği inceledi. Yerel polis şefi Abbas Ahsan, "Ekip ayrıca olayın tedavi eden doktor tarafından neden polise bildirilmediğini de araştıracak." dedi.