Göreve geldiği günden bu yana adam akıllı tek bir projeye imza atamayan ve köprülü kavşak açılışını bile sanki memlekete büyük bir hizmet gibi açılış yapan, yaptığı konuşmalarda İBB Başkanı İmamoğlu’nu hedef alarak; İstanbul’dan bile çok çalıştık imajı vermeye çalışan Güngör yeni bir algıyı daha vatandaşa yutturmaya çalıştı. Geçen haftalarda Elbistan’a giderek olabildiğince kibirli bir konuşma gerçekleştiren ve hizmeti yine algı ile kendinin yapmaya çalıştığına anlatan ve 300 milyon avro civarı alt yapıya para harcadığını öne süren Güngör’e yine Elbistan halkından yalanlama geldi.

Kanal Maraş’a mesaj atan duyarlı bir vatandaş: “Her şeyleri yalan; Bu vidanjörün boşalttığı atık mevcut borunun içini temizledik dedikleri atık. İş mahalli Ceyhan’a yakın olduğu için nakliye yapmadan kolayına kaçıyor. Bu konu önemli şehir merkezinde iş zor diye döşeme yapmıyorlar. Sözleşmesi yeni şebeke ama onun yerine mevcut boruyu temizliyorlar. Güngör de; hava atıyor kazı yapmadan yeni teknoloji ile boru döşüyoruz diye.  Bir metre kazı yapmadan döşediği yer göstersin! Yok öyle bir şey! Mevcut 1984 de döşenmiş eski hatları kalaylıyorlar. Bu şebeke boru çapı yetersizliği ile işlev” dedi.

HERŞEYİ ALGI 

Özellikle kuzey ilçelerinde hizmet yaptığım dediği her alanda sorun çıkan Güngör’ün seçime kadar böyle bir strateji izleyeceği öne sürüldü. 1 liralık hizmet yaptı ise 100 liralık reklam yapmaya çalışan Güngör’ün balonu vatandaşlar tarafından patlatılıyor.

Kanal Maraş’ın  girişimi ve gayreti ile bitirilen yolların hepsinde tekrar çalışmaya giden Güngör ve çok becerikli ekibi, İmran Kılıç (büzüklü) köprüyü de sözde bitirdiklerini söyledi. Son açılan yerlerin hepsinde eksiklik çıkarken, Elbistan içme suyunun şebeke hattında temizleme çalışması yapmayan veya eksik çalışma yapan Güngör, 2 Eylül tarihinde konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Çevre açısından son derece önemli bir yatırım. Kanalizasyon ve içme suyu altyapısının iyileştirilmesinden kaynaklı zamanlı zaman Elbistanlı hemşerilerimizin konforunu etkileyecek hususlar yaşanabiliyor. Biz, çok kısa süre içerisinde en az konfor düşüklüğü ile bunu yapmaya gayret ediyoruz. Ana kolektörün yapımında kazısız teknolojiyi kullanıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullanmıştı 

KAMUOYU ADINA SORUYORUZ

Kanal Maraş olarak bizde kamuoyu adına soruyoruz

  1. Su hizmeti Elbistan’a  ne zaman gelecek? 
  2. Boruların temizlik işlemi ne zaman bitecek?
  3. Elbistan ve şehir merkezinde ki sorumluluk sahanızdaki ulaşım altyapısını  ne zaman bitireceksiniz?