Karamanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından dünyanın dört bir yanından kurtarma ekipleri yardım için ülkeme geldi ve bağışçı sayısı oldukça fazlaydı. Bireysel bağışlar gelmeye devam ediyor.

Yardım, Kuveyt'ten ABD'ye, Tunus'tan Yunanistan'a kadar hemen hemen her ülkeden geliyor ve artıyor.

PAKİSTANLI VATANDAŞTAN YARDIM 

Depremin ardından Pakistan, Türkiye'ye bir kurtarma ekibi göndererek depremin olduğu bölgeye tır ve uçakla insani yardım ulaştırmaya devam etti. Son olarak Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif, Twitter'da bir Pakistan vatandaşının yaptığı yardımları paylaştı.

30 MİLYON DOLAR BAĞIŞLADI

ABD olayında adı açıklanmayan bir Pakistanlı, depremzedeler için 30 milyon dolar bağışlamak üzere Washington'daki Türk büyükelçiliğine geldi. Bağışçı, adını açıklamadan ortadan kayboldu.

"YÜREĞİME DOKUNDU"

Yaşanan olayı Twitter üzerinden anlatan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ise, ismi gizli tutulan Pakistanlının hareketinin yüreğine dokunduğunu yazdı:

"Adı açıklanmayan bir Pakistanlının ABD'deki Türk büyükelçiliğine girerek Türkiye ve Suriye'deki depremzedeler için 30 milyon dolar bağışta bulunmasından derinden etkilendi. Bu yaşanan, insanlığın aşılmaz gibi görünen olasılıkların üstesinden gelmesini sağlayan o kadar görkemli hayırseverlik eylemlerine bir örnek."

Editör: Mine Kirik