Frank Hoogerbeets 3 Şubat tarihinde yaptığı paylaşımda "Türkiye, Ürdün, Suriye ve Lübnan'da 7.5'lik deprem olacaktır" ifadelerini kullanan dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video daha paylaştı. Videonun ardından 11-12 Şubat'ta deprem mi olacak? Tekrar deprem olacak mı? soruları gündeme taşındı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve büyük bir yıkıma neden olan depremi 3 gün önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran 'deprem kahini' lakaplı ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, bir video yayınlayarak 11-12 Şubat tarihlerine dikkat çekti.

Frank Hoogerbeets yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi:

Benzer sismik hareketlere baktığımızda bu sefer ay ile Jüpiter'in kesiştiğini farkediyoruz ki buda muhtemelen 6.4 ya da 6.7 büyüklüğünde ,en kötü senaryoda daha büyük oranda lunar peaki takiben ayın 11 i ve 12 sinde  hareketlilik olabileceğini işaret ediyor ancak benim tahminim büyüklüğünün 6.4 ile 6.7 arasında olabilecegi yönünde. ancak devamında ayın 14'ü,15'i ve 17'sine kadar daha kritik olacak ama o tarihleri ayın 11 i ve 12 dindeki gelişmeleri takiben güncelleyeceğim.