Rusya'dan çok önemli açıklama: ''Çekilin yoksa TSK sizi ezecek!''

Türkiye ile Rusya arasında yapılan mutabakat sonrası Kremlin'den son dakika açıklaması yapıldı. Kremlin'den yapılan açıklamada, ''YPG, Türkiye sınırından çekilmez ise Türk Ordusu tarafından ezilecek'' denildi.

Rusya'dan çok önemli açıklama: ''Çekilin yoksa TSK sizi ezecek!''

Türkiye ile Rusya arasında yapılan mutabakat sonrası Kremlin'den son dakika açıklaması yapıldı.

Sözcü Dmitriy Peskov tarafından yapılan açıklamada, "ABD, Kürtlere en yakın müttefik oldu. Ancak yine de onları terk ettiler. Esasen onlara ihanet ettiler ve şimdi Kürtleri sınırda tutmayı ve onları Türklerle savaşmaya zorluyorlar. YPG, Türkiye sınırından çekilmez ise Türk Ordusu tarafından ezilecek" denildi.

TÜRKİYE İLE RUSYA ANLAŞTI

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 6 saati aşkın bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşme sonrası iki lider "güvenli bölge" konusunda anlaşmaya vardı.

Bu anlaşma kapsamında Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı ile terörden temizlediği yerler TSK'nın elinde kalacak. Sınırın diğer hattında Türk ve Rus askerleri 10 km derinlikte devriye yapacak. YPG ise 30 km'nin dışına çıkartılacak.

KAYNAK: HABER7

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.