İngiltere'de yaşayan Hannah Doyle adlı kadın, doğumhanede bebeğini dünyaya getirdikten bir süre sonra çocuğun yüzünü ilk kez gördü. Bebeğinin kendisine benzemediğini ve yüzünde gariplik olduğunu fark eden Doyle, hemen doktora koştu. Doktor ise aileye bebeğin çok nadir görülen bir kromozom bozukluğuyla doğduğunun haberini verdi.

İngiltere'nin West Yorkshire kentinde ikamet eden 36 yaşındaki Hannah Doyle, sancılarının artmasının ardından doğuma alındı. Sorunsuz bir şekilde bebeğini dünyaya getiren Hannah Doyle, normal odaya çıktıktan bir süre sonra bebeğinin yüzünü ilk kez gördü. Ancak çocuğun yüzündeki ve gözlerindeki şişlik kadını panikletti.

dogumhann (1)

Ülke şokta! Gizemli solunum yolu hastalığı 16’sı çocuk 19 kişiyi öldürdü Ülke şokta! Gizemli solunum yolu hastalığı 16’sı çocuk 19 kişiyi öldürdü

HEMEN DOKTORUN YANINA KOŞTU
Bebeğinin ne kendisine ne de babasına benzediğini öne süren Hannah Doyle, doktordan bu durumla ilgili bilgi almak istedi. Doktor ise yaptıkları testlerin sonucunda çocukta "Kromozom Silme Sendromu" adını verdikleri bir bozukluk tespit ettiklerini dile getirdi.

dogumhann (2)

FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ÇALIŞIYOR
Söz konusu hastalık genetik materyalde bulunan kromozom 2'nin uzun (q) kolunda bulunan belirli bir bölgeden silinmesinden kaynaklanıyor. Doktorlar bu çocuklarda zihinsel yetersizlik ve iskelet bozuklukları olabileceğini söylüyor. Hannah Doyle ise hastalığı öğrenmesinin ardından çocuğu için farkındalık çalışmalarına başladı.

dogumhann (3)