Ödem önleyici, tansiyon dengeleyici ve iltihap önleyici özelliklere sahip bir içecek olan defne yaprağı çayının alternatif tıpta da yeri vardır. 10 dakika demlendikten sonra içmek çok faydalıdır.

Defne yaprağı çayı yüksek kalsiyum, demir, A vitamini ve antioksidan içeriği nedeniyle göz, kalp, cilt ve saç sağlığını koruyabilir. Mevsimsel hastalıklarla mücadele eden kişilerin iyileşme sürecini destekler. Defne yaprağı çayı malign hücre oluşumunu engeller.

Defne yaprağı çayı, vücut için birçok faydası olan A vitamini, demir ve antioksidanlar açısından zengin bir içecektir. Sadece kemikleri güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda vücudu rahatlatır ve organların düzgün çalışmasını sağlar.

Defne yaprağı çayının saç ve cilt sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır. Defne yaprağı çayının demir mineralleri açısından zengin olduğu, kansızlık ve halsizlikten muzdarip olanlar için faydalı olduğu söylenmektedir. Defne yaprağı çayı metabolizmayı hızlandırabilir ve içerdiği kalsiyum sayesinde gelişimsel süreçleri de destekler. Sindirim ve boşaltım sisteminin dostu olarak adlandırılır.

Defne yaprağı çayı hazırlamak için ihtiyacınız olan şey şunlar:

  • Kurutulmuş defne yaprağı
  • Bal
  • Lİmon