Çin'in doğusundaki Jiangxi eyaletinde bir kamyonun cenaze konvoyuna çarpması sonucu en az 19 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.

Yerel saatle 01:00 civarında, Çin'in Jiangxi eyaletinin başkenti Nanchang yakınlarındaki S517 otoyolunda bir kamyon cenaze konvoyunun araçlarıyla çarpıştı. Yerel basında çıkan haberlere göre, yüksek hızla seyreden tır konvoya arkadan çarparak bazı araçları sürükledi.

Ülke şokta! Gizemli solunum yolu hastalığı 16’sı çocuk 19 kişiyi öldürdü Ülke şokta! Gizemli solunum yolu hastalığı 16’sı çocuk 19 kişiyi öldürdü

19 ÖLÜ 20 YARALI

Kazada ilk belirlemelere göre en az 19 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Yaralılar civardaki hastanelere kaldırılırken, görgü tanıkları ölenlerin ve yaralananların çoğunun cenazeye katılanlar olduğunu aktardı. Polis, kazadan yaklaşık 1 saat sonra yoğun sis nedeniyle sürücüler için görüş mesafesi uyarısı yayımlarken, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Çin’de geçtiğimiz ocak ayında bir otobanda yine sisli havanın görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle yüzlerce aracın karıştığı zincirleme kaza yaşanmış, olayda1 kişi yaşamını yitirmişti.

(Kaynak: İHA)