CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıda seçim sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıya CHP İl Başkanı Ünal Ateş ve CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynep Özbaş Arıkan da katıldı.

Öztunç, CHP'nin başarısından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Bu seçimin özeti: Kibir kaybetti, mütevazilik kazandı. Hırsızlık kaybetti, dürüstlük kazandı. Yalan kaybetti, doğru kazandı." şeklinde konuştu. Seçimlerle ilgili olarak demokrasi sınavını hep birlikte başarıyla geçtiklerini belirten Öztunç, AK Parti'nin 11 belediyesinin 3'e düştüğünü ve bu durumun milletin verdiği bir ders olduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynep Özbaş Arıkan ise seçim sürecinin yoğun ve zor geçtiğini ancak milletin iradesinin her şeyin üzerinde olduğunu dile getirdi. Kendi açısından başlangıcın geç olduğunu ancak seçim kampanyasını kırmadan yürüttüklerini belirten Arıkan, Kahramanmaraş'ın kaderini değiştirecek sonuçlar elde ettiklerini ifade etti.

Öztunç, seçimlerde Kahramanmaraş'ta 5 kazanım elde ettiklerini belirterek, 4 belediye ve Zeynep Özbaş Arıkan'ı CHP'ye kazandırdıklarını söyledi. Ayrıca, Kahramanmaraş'ta AK Parti'nin kaybettiğini ve CHP'nin yükselişinin devam ettiğini vurguladı.

Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Ünal Ateş ise artık Kahramanmaraş'ta hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirterek, muhalefetin sesinin daha gür çıkacağını söyledi.