Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından seçim sonuçlarını değerlendirerek önemli mesajlar verdi. Görgel, seçim sürecinde yürütülen çalışmalara ve halkın desteğine teşekkür etti.

Halkın teveccühünü kazanmış olmanın sorumluluğunu taşıdıklarını ifade eden Başkan Görgel, "Üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak söz verdiğimiz projelerimizi birer birer hayata geçireceğiz. Gece gündüz çalışacak, kendimizi bu şehre vakfedeceğiz." dedi.

Kahramanmaraş'ta yeni bir dönemin başladığını söyleyen Başkan Görgel; "Her zaman olduğu gibi hemşehrilerimizin gönlüne dokunacak, sürekli vurgusunu yaptığımız eser ve hizmet belediyeciliğini şehrimizin her bölgesinde hissettireceğiz. Ortak sevdamız olan Kahramanmaraş’ı hemşehrilerimizin teveccühüyle seçilen belediye başkanlarımızla birlikte ihya etmek için uyumla çalışacağız.” dedi.
 

Başkan Görgel açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi:

"KAHRAMANMARAŞ HALKININ MESAJINI ALDIK"
"Kıymetli hemşehrilerim, niyet hayır akıbet hayır diyerek çıktığımız mahalli idareler seçimlerinde sandıkların tamamı kapanmıştır. 70 gündür devam eden kampanya sürecinde ilçe belediye başkan adaylarımız, Cumhur İttifakı teşkilatlarımız ve bizler her ilçemizde hemşehrilerimizle hemhal olmaya şehrimiz için hayal ettiğimiz projelerimizi anlatmaya ve gönüllere dokunmaya çalıştık. Hemşehrilerimizin terazisine çıktığımız bugün, sandığı vesile kılarak ulaştırılan mesajı aldık. Gördük ki seçimin galibi demokrasidir.

"VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ"
İnşallah bundan sonraki süreçte hemşehrilerimizin teveccühüne mazhar olabilmek için üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak söz verdiğimiz projelerimizi birer birer hayata geçireceğiz. Gece gündüz çalışacak, kendimizi bu şehre vakfedeceğiz. Kahramanmaraş'ın bu yeni başlangıcında göstereceğimiz azimle, hemşehrilerimizin gönlüne dokunacak, sürekli vurgusunu yaptığımız eser ve hizmet belediyeciliğini şehrimizin her bölgesinde hissettirecek ve verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz.

"KAHRAMANMARAŞ'I BİRLİKTE İHYA EDECEĞİZ"
Kampanya sürecini suhuletle yürüttüğümüz diğer siyasi parti adaylarında başarıları için tebrik ediyor ortak sevdamız olan Kahramanmaraş'ı birlikte ihya etmek için uyumla çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Şahzıma bu görevi tevdi eden Cunhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bizlere desteğini esirgemeyen Cumhur İttifakı ortagımız Milliyetçi Hareket Partisi başta olmak üzere kıymetli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. seçim sonuçlarının şehrimize hayırlı olmasını niyaz ediyor, kampanya sürecinde bizimle birlikte olan değerli basın mensuplarımıza ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.