Görgel, Ilıca Çarşısı'nda gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında şunları söyledi:

"Ilıca Çarşısında baştan uca bir gönül köprüsü kurduk. Bin 500’den fazla kardeşimizle iftar soframızda hemhal olduk. Ilıca dua ve desteklerle inandığı yolda yürüyor. Biz de Ilıca'ya hizmet için hazırız, Ilıca, kıymet bilen insanların yeridir. Kahramanmaraş turizminin kalbi Ilıca’ya; hamam, otel, çarşı, mesire alanı gibi planladığımız çalışmalarla bölgenin cazibesini artırmaya kararlıyız. Allah oruçlarımızı kabul eylesin, bizi onlara mahçup etmesin."

“ALLAH’IM BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ DAİM ETSİN”

Ilıca halkı ile iftar sofrasını paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Ak Pati Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara; “Hayırlı Ramazanlar diliyoruz. Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız, Onikişubat Belediye Başkanı adayımızla birlikte, sizlerle birlikte sofralarınıza misafir oluyoruz, şahitlik ediyoruz bu mutluluğumuza. Tabii biz bugün öğlen gelmiştik Büyükşehir Belediye Başkanı adayımızla. Esnaf ziyaretinde sizlerle bir araya geldik. Şimdi de iftar sofrasındayız. Onikişubat belediye başkanı adayımızla yukarı köylerimizden geldiler. İnşallah Rabbimiz bu birlik beraberliği 31 Mart akşamında da yine bizim mutluluğumuza vesile eylesin. Birlik beraberliğimizi daim etsin” dedi. 

“EN GÜZEL SOFRA İFTAR SOFRALARIDIR, SİZİNLE İFTAR SOFRALARINDA BULUŞMAKTAN MUTLUYUM”

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanifi Toptaş, Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel ve Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ile birlikte iftar sofrasında ılıca Mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, iftar sofrasının maneviyatını ve önemine değindiği konuşmada, “Ilıca Mahallemizin çok değerli sakinliğine öncelikle hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Her şeyden önce tabii ki sabır, bereket ve rahmet ayı olan Ramazan-ı Şeriflerinizi de tebrik ediyorum. Evet bana dünyanın en güzel sofralarından birinin nedir diye soracak olsanız iftar sofraları denin. Neden? Çünkü birliğin, beraberliğin, paylaşmanın, mutluluğun, huzurun, sevginin, saygının sofralarıdır iftar sofraları. Tabii ki bugün bizlerle burada işte bu sofrayı bizlerle paylaştığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun sizlerden. Ve inşallah 31 Mart'ta Mücahit başkanımın da ifade ettiği üzere birliğimize, beraberliğimize vesile olmasını da yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Biz de bugün evet seçim giysi biraz tabii Yıldızcım ailemize geç geldik. Bugün Payamlı, Sarıgüzel, Hacı Budak, Kertmen, Beşen ve son olarak Hacı'nın oğlun mahallelerimizi ziyaret ettik. En son da buraya geldik. Burada bizleri misafir ettiğiniz için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı iftarlar diliyorum” dedi.