Kanal D ekranlarında türk televizyonlarının en uzun süren dizisi olan Arka Sokaklar'da çocukluğundan bu yana rol alan Onur Bay, aniden diziden ayrılma kararı alarak takipçilerini şaşırtmıştı.

Son dönemde yaşanan ayrılıklar dizinin izleyenlerini bozguna uğratmıştı. Özelikle Tekin karakterini oynayan Onur Bay'ın vedası herkesi çok üzdü.

Bilindiği üzere kendi isteği ile Arka Sokaklar'dan ayrılan Onur Bay yeni sezon için Son Yaz ile anlaşmıştı.

onur-bay

FOX TV DİZİSİNDE 5 BÖLÜM OYNADI

İlk sezonundaki başarıyı ikinci sezonunda yakalayamayan Fox TV'nin Son Yaz dizisi 26.bölüm itibari ile final yapınca Onur Bay bu projede sadece 5 bölüm yer alabilmişti.

Kendisini beklediği şekilde farklı bir projede gösterme şansı yakalayamayan genç oyuncu hikayesi ünlü oyuncu Engin Akyürek’e ait Kaçış isimli yeni bir dizi ile anlaşma yapmış durumda.

Çekimleri Gaziantep’te gerçekleşecek Kaçış dizisinde Engin Akyürek’e Sen Anlat Karadeniz dizisinin Nefes’i İrem Helvacıoğlu eşlik edecek. Same Film ve O3 Medya tarafından yapımcılığı üstlenen dizide Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu Mehmet ve Zeynep adında iki savaş muhabirini canlandırıyor olacaklar.

Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yapacağı dizide olmak Onur Bay için dijital platform deneyimi olarak da çok fazla deneyim yaşatacaktır.

ONUR BAY KİMDİR?

1996 İstanbul doğumlu genç yetenek İstanbul Kültür Üniversitesi Sinema Televizyon bölümü mezunudur.

Arka Sokaklar dizisinde 15 yıl boyunca yer alan oyuncunun ilk sinema deneyimi ise 2010 yılında Çakallarla Dans olmuştur. Aynı zamanda başarılı bir dublaj sanatçısı olan Onur Bay birçok reklam filminin de sesi olmuş durumda.

Kaçış dizisi ne zaman başlıyor?
Disney Plus için hazırlanan “Kaçış” dizisinin yapımını Same Film ile O3 Medya tarafından yapılıyor. Hikayeyi ise başarılı oyuncu Engin Akyürek kaleme alıyor.

Dizi çekimlerine 15 Ekim tarihinde başlamayı düşünen ekip, hikayenin Kahramanmaraş'ın komşu ili Gaziantep’te geçecek olması sebebiyle çekimi Kasım ayına ertelediğini belirtmişti.

RESMİ AÇIKLAMA YOK
Kasım ayına girmemizle beraber çekimlerine başlanan dizinin şu an için ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor. Konuyla ilgili resmi açıklama gelir gelmez haberimizde yer vereceğiz.