Kahramanmaraş'ta, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı'nın düzenlediği özel bir programda, 6 Şubat 2023'teki depremde kayıplar yaşayan anneler için duygusal bir anma gerçekleştirildi. Asrın felaketi olarak anılan depremde eşini ve iki çocuğunu kaybeden AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz'un duygusal konuşması programın en dokunaklı anlarından biri oldu.

Başkan Yavuz, konuşmasında yaşadığı acıyı ve duygularını dile getirerek, "Hayatımın en zor konuşması olacak onu biliyorum, kendimi zor tutuyorum. Bugün Anneler Günü Ben listeleri hazırlarken baktım; üç evladını kaybetmiş, ikisini kaybetmiş vesaire devam ediyor… Ben de sizler gibi biriyim benim 2 evladım, eşim, evimiz her şeyimiz gitti" ifadeleriyle duygusal bir atmosfer oluşturdu.

Konuşmasında Filistin'deki annelerin yaşadığı acıya da temas eden Yavuz, "Dün Filistin’le ilgili bir basın açıklaması okudum, okuduğum her cümleyi iliklerime kadar hissettim inanın Sanki bana yazmış göndermiş Genel Merkez. Orada birkaç cümle çok duygulandırdı bir tanesinde diyor ki; siz diyor çocuklarınızı Beklerken okuldan gelmesini Gazzeli anneler diyor öldürüldüklerinde kaybolmasınlar cenazeleri diye bileklerin isimlerini yazıyor diyor. Evet, benim de iki sene önce 2 tane Çocuğumda okuldan gelecek diye bekliyordum Sabah kalkar üç çocuk için kahvaltı hazırlıyordum, yataklarını düzeltiyordum, bir telaşım vardı çok üzmek istemiyorum sizi ama inanın çok zor" şeklinde duygusal anlar yaşandı.

AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz konuşmasının geri kalanında şu ifadeler yer verdi, "Bu programı Ne zamandır yapmak istiyorum sağ olsun Tuğba Vekilim; Fatma Betül bakanımızı getirelim, milletvekillerimizi getirelim halkımızla buluşturalım dedi. Çok hoşuma gitti çok samimi ve güzel bir program olacağı için yaptım inanın. Çünkü deprem şehri samimiyete ve Samimi ortamlara ihtiyacımız var. yapmacıklıktan uzak. Teşkilatta onuncu yılım inanın yaptığım Her programda da o samimiyeti hissettiğimi ve karşıya da hissettirdiğimi düşünüyorum. Öncelikle benim gibi Olan buradaki bütün annelerin Büyüklerimin ellerinden öpüyorum, küçüklere sarılıyorum canı gönülden hepinize buraya kadar geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Allah hepimize sabır versin, metanet versin, güç kuvvet versin. O kadar çok söylemek istediğim şey var ki ben bunları burada söylersem Ben burada düşer bayılırım sizlere de çok üzerim. Ama her geçen gün daha da zorlaşıyor Sizler de bunun farkındasınız Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın Biz burada bunu konuşabiliyoruz böyle bir ortamda En azından özgürüz Bir de gazzeli, Filistin'in Anneleri düşünün. Yani günde diyor iki gün yemek yiyemiyorlar belki diyorlar bir öğün O da böyle bildiğiniz yemek değil, Allah bilir böyle kuru ekmek.

Sizler daha iyi biliyorsun Orada üzülüyorsunuz, dua etmekten başka da Elimizden bir şey gelmiyor. Ben dediğim gibi programa çok da şeye çevirmek istemiyorum Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Yanında benim gibi bir tane evladı olanlara da Rabbim onları birbirimize bağışlasın. Hiç olmayan annelerimize daha çok sabır versin diyorum, onların yanında Zaten utanıyorum, benim Çünkü bir tane var.

Farklı şekilde tedavi görenler var Tanıdıklarım var onlara da Rabbimden şifa diliyorum. Burada vekillerimizin de var yakınlarından vefat edenler var onlara da baş sağlığı diliyorum. Sizlerin de biliyorum aynı dilekleri hissettiğinizi. Tek dileğim Rabbim cennette Peygamberimize komşu eylesin, vefat edenleri yakınlarımızın bizlere de şefaatçi olsunlar inşallah. Hepinizi Saygıyla sevgiyle selamlıyorum tekrar anneler günü'nüz kutlu olsun. En kötü günümüz böyle olsun. Rabbim bir daha da şehrimizde ve bütün dünyada hiçbir anne ya ağlatmasın, Bir daha da böyle felaketler yaşatmasın” dedi.

dknaklı

akpartigozyasiicresim

Editör: Haber Merkezi