Kahramanmaraş'ta, asrın felaketi depremin yaralarını sarmak adına önemli bir adım atıldı. AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen özel bir programla, depremde çocuklarını kaybeden anneler anıldı ve onurlandırıldı.

Program, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirildi ve asrın felaketi olarak anılan depremde kayıplar yaşayan anneler özel davetliler arasında yer aldılar. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, bu anlamlı programa katılmak üzere Kahramanmaraş'a gelerek, annelerle bir araya geldi ve onların acılarına ortak oldu.

Kahramanmaraş'taki Ramada Otel'de düzenlenen programa, Bakan Kaya'nın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel ve çeşitli illerden AK Parti milletvekilleri de katıldılar. Programa katılanlar arasında; AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici ve Tuba Köksal, AK Parti Aydın Milletvekili Seda Sarıbaş, AK Parti İstanbul Milletvekili Gülşen Öztürk, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Mersin Milletvekili Havva Sibel Söylemez gibi isimler de bulunuyordu.

Programın açılışında yapılan konuşmalarda, AK Parti üyeleri acılı annelerin her zaman yanlarında olduklarını ve yaşadıkları acıyı paylaştıklarını dile getirdiler. Bu tür etkinliklerin, toplumsal dayanışmanın ve birlik ruhunun pekiştirilmesine katkı sağladığı vurgulandı.

drbetulsayan_1715431781005

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya açıklamasında şu ifadeler yer verdi, 

“Deprem oldu. Teşkilatımızla birlikte seferber olduk. Maraşlı kardeşlerimizle tek yürek olduk. Sağlam duruşuyla her zaman bizlere örnek olan annelerimizin yaşadığı duygular kolay değil. Türkiye’nin dört bir yanından AK Parti Teşkilatlarımız sizlerin acısını paylaşıyorlar ve biz de o yüzden buradayız. Benim temennim, bir taraftan şehrimizi inşa ederken bir taraftan da annelerimizin, Maraş'taki kadınlarımızın rehabilitasyonu için bir seferberlik halinde çalışmak. Bu çalışmaların faydalı olduğunu düşünüyorum. Tabii yas süreci uzun bir süreç, onun yaşanması gerekiyor. İnşallah seferberlik halinde hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devletimizin tüm kurum ve kuruluşları çok ciddi bir şekilde bizim derdimize şahit olmak için çalışıyor. Ankara’da her koşulda mutlaka Maraş, Maraş'ın sıkıntıları ortaya koyuyoruz.

ANKARA’DA MARAŞ’IN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Ankara'da Maraş'ın sorunlarını çözmek için gecelerini gündüzlerine katarak adeta çalışıyorlar.  Kayıplarımız için şehitlerimiz Rabbim sizleri cennetinde kavuştursun diyoruz. Şunu bilin yalnız değilsiniz. Bir de depremde annelerini kaybetmiş evlatlarımız var, o evlatlarımızı da ziyaret edeceğiz. O evlatlarımız asla ve asla yalnız değil, devletimiz, AK Parti her zaman onların yanındalar. Sizlere destek olmak için buradayız. Rabbim inşallah acılarımızı hafifletsin. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. İyi niyet, dua ve dayanışmamız da inşallah daim olsun. İnşallah merhamet ve ferasetle bu zorlukları da aşmayı diliyorum. Ateş güçlü bir söz vardı evet. Ama dertler paylaşıldıkça azalıyor. Bu yüzden sizlerle duygularınızı paylaştığım ve aranızda olduğum için gerçekten çok mutlu hissediyorum. Anneler Günü'nde sizin gibi annelerle, yüreği hala acılı, yaralı annelerle dertlerini paylaşmak bizim için gerçekten çok önemli. Bu zor zamanları hep birlikte, birbirimize destek olarak aşalım inşallah” dedi.