Kahramanmaraş'ta 31 Mart yerel seçimleri için hareketli günler yaşanıyor. AK Parti'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fırat Görgel ve Onikişubat Belediye Başkan adayı Hanifi Toptaş, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Seçim atmosferi, Döngel Mahallesi'nde gerçekleşen bir ziyaretle daha da heyecanlı hale geldi.

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, ziyarette yaptığı açıklamada, "Bugün hem Büyükşehir Belediye Başkan adayımızla geldik, hem ilçe belediye başkan adayımıza geldik. Zaten Büyükşehir Belediye başkan adayımızı çok iyi tanıyorsunuz. O, daha önce hem İlçe Başkanlığı döneminde hem de farklı görevlerde bulunduğu il başkanlığı döneminde sizlerle defalarca bir araya geldi. Artık 31 Mart yerel seçimleri var. Biz de Cumhur İttifakı'nın adaylarına dua ve destek istemek için buradayız." dedi.

AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanifi Toptaş ise sahada olduklarını ve vatandaşları dinlediklerini belirtti. "Tabii ki eksikliklerimiz var biraz, önce de ifade ettiğim üzere dünyanın en büyük afetlerine iki tanesini art arda yaşadık. Bir tanesi sabah, bir tanesi öğleden sonra olmak üzere bir tanesi güneyimizde bir tanesi kuzeyimizde ve merkez üssü ilimizdi. Şehrimiz çok ciddi bir yara aldı. 6 Şubat tarihi, evet Kahramanmaraş'ın kurtuluş ayıdır Şubat ayı ama Kahramanmaraş bir 100 yıl sonra bir kurtuluş mücadelesi daha vermeye başladı." şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, Döngel Mahallesi'ni sevdiğini ve defalarca ziyaret ettiklerini belirterek, "Buraya çeşitli vesilelerle defalarca geldik, 12 Şubat İlçe Başkanı iken. İlçemizin içerisinde olması hasebiyle her defasında geldiğimizde memnun olduğumuz, mutlu olduğumuz bir mahallemiz. Yine sizlerle beraber olmaktan mutlu olduğumu bir kez daha ifade etmek isterim. Bu toplantıyı düzenleyen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. Görgel, "06 Şubat’tan itibaren farklı bir süreci yaşıyoruz gerçekten. Bizler şu anda bu dönemi yaşayan insanları Kahramanmaraşlıları bu bölgenin insanları hiç kimsenin daha önce belki de hayal etmediği tarzda büyüklükte bir depremi hep beraber imtihan ediyoruz. Rabbim beterinden saklasın." dedi.

Seçim heyecanı ve çalışmaları, Kahramanmaraş'ta yerel siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor.