Kahramanmaraş'ın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti'den Fırat Görgel, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Kahramanmaraş Barosunu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında baro başkanıyla bir araya gelen Görgel, hem hukuki meseleler hem de seçim öncesi yapılabilecek çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Görgel'in ziyaretine ilişkin açıklamasında, "Öncelikle baro başkanımıza çok teşekkür ederim nazik ev sahipliği için. Benim için burası ev sahipliği anlamında taşımaz çünkü gerçekten evim. Bu mesleğin mensubu olmaktan da her zaman onur duydum. Başkanımızla da çok geçmişe dair bir hukukumuz var kendileriyle, tüm buradaki meslek mensubu kardeşlerimize ziyaret etmek benim için de ayrı bir güzelliktir." ifadelerine yer verildi.

Görgel, açıklamasında özellikle 6 Şubat'ta yaşanan depremde hayatını kaybeden avukatlar için oluşturulan anma köşesi için baro başkanına ve yönetime teşekkür etti. "Öncelikle şundan dolayı başkanımıza çok teşekkür ediyorum. 6 Şubat'ta en fazla hayatını kaybeden meslek gruplarından biri de avukatlarımızdı. Burada o gün yaşadığımız acı da hayatını kaybeden meslek mensuplarımız için, avukatlarımız için bir köşe yapılmış, onları andık beraberce." şeklinde konuşan Görgel, bu hassasiyetleri için tüm yönetim ve baro başkanına teşekkür etti.

Seçim çalışmaları ve şehrin gelişimi için yapılabilecekler üzerine de görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Görgel, "İnşallah 31 Mart'ta bu görev bize nasip ederse vatandaşlarımızın teveccühüyle o göreve gelir ve onların istişarelerini dikkate alarak neler yapabileceğimizi konuştuk. Yürüyen hukuki süreçler var Kahramanmaraş'ta. Burada avukatlarımıza ve yargı camiasına önemli görevler düşüyor, gerçekten 6 Şubat'tan itibaren işin farklı bir boyutunda çalışma örneği gösterdiler. Orada yaşanan aksaklıkları ve şehrin gelişimi için neler yapabileceğimizi istişare ettik. Bu süreçlerde çok önemli olan bu tür dialogları sürdürmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel'in Kahramanmaraş Barosu ziyareti, seçim öncesi şehirdeki farklı kesimlerle yapılan istişarelerin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Görgel'in, şehrin gelişimi ve iyileştirilmesi için tüm paydaşlarla işbirliği içinde olacağı mesajı, seçim sürecindeki hedeflerine ve yaklaşımına dair önemli bir ipucu niteliği taşıyor.