İngiltere’de yaşayan oyuncu J.S. meslektaşlarını etkilemek ve onlara cesaretini göstermek için 10 dakikada 12 adet enerji içeceği içti.

Bir süre sonra rahatsızlanan J.S.’nin pankreasında iltihap oluştu. Hastaneye kaldırılan J.S., ölümle burun buruna geldi.

36 yaşındaki kişinin pankreası, içeceklerdeki yüksek şeker, kafein ve kimyasallar nedeniyle tükenme noktasına gelmiş ve kendi kendini sindirmeye başladı.

10 dakikada 12 enerji içeceği içen adamın pankreasına olanlara doktorlar  bile inanamadı

ARKADAŞLARINA GÖSTERİRKEN ÖLÜYORDU
Daily Star'ın haberine göre, olay bir eczacının kendisinin ve meslektaşlarının hastalarının hikayelerini bir YouTube videosu aracılığıyla paylaşmasıyla ortaya çıktı.

Klinik eczacı Dr. Bernard Hsu, “J.S. o sırada çalışıyordu ve oyuncu meslektaşlarını etkilemek için 12 enerji içeceği içmek gibi bir cesaret sergilemek istedi ancak kötü sonuçlandı” dedi.

10 dakikada 12 enerji içeceği içti, ölümle burun buruna geldi! Doktorlar  bile şoke oldu... - Haberler

ENERJİ İÇECEKLERİNE DİKKAT
Dr. Hsu, insanları enerji içeceği alımı konusunda şöyle uyardı: "Çoğu insan, enerji içeceklerinin aşırı miktarda tüketildiğinde tehlikeli olabileceğini bilir. Arada bir içiyorsanız, genç ve sağlıklıysanız bu büyük bir sorun değildir. Ancak arka arkaya birkaç kutu içmeye başlarsanız, o zaman muhtemelen kötü şeyler olacak."

Editör: Menekşe Topaloğlu