Forma giymediği iki maçta da Galatasaray'ın çok ciddi savunma problemleri yaşayıp mağlup olduğu Victor Nelsson, sezon sonunda Sarı-kırmızılı kulüpten ayrılabilir.

Geçtiğimiz yaz döneminde de Sevilla ile anlaşan, gitmek için izin isteyen, ancak kulübün lig bitene kadar kalması yönünde ikna ettiği Danimarkalı savunmacı, bu kez de İngiliz kulüplerinin radarına girdi.

Nelsson'un takımdan ayrılmaya sıcak baktığı iddia edildi.

SEVILLA 13+3 MİLYON EURO TEKLİF ETTİ

Sezon başında Galatasaray'dan Marcao'yu kadrosuna katan Sevilla, Victor Nelsson için de Sarı Kırmızılı ekibin kapısını çalmıştı.

İspanyol kulübünün 13+3 milyon Euro'luk teklifi kabul edilmemişti.

Danimarkalı stoper, o dönem Galatasaray'dan ayrılmaya sıcak baksa da sarı kırmızılı yönetim genç oyuncuyu ikna etmeyi başarmıştı.

MAAŞINA ZAM YAPILDI

Yaz transfer döneminde İspanyol ekibi Sevilla'dan teklif alan ancak kariyerine Cim Bom'da devam eden Nelsson'un maaşında artışa gidildi.

Danimarkalı savunmacının 900 bin Euro olan garanti ücreti, yapılan anlaşmayla 1.3 milyon Euro'ya çıkarıldı.

Nelsson için yapılan bu zam sadece 1 sezon için geçerli.

PREMIER LİG'DEN TALİP ÇIKTI

Akşam'ın İngiliz basınından aktardığı habere göre Sevilla defterini kapatan Nelsson'a sürpriz bir talip daha çıktı.

Premier Lig temsilcisi Crystal Palace bu transferde çok ısrarcı.

Hatta İngiliz ekibinin, 24 yaşındaki savunmacı ile anlaştığı, oyuncunun da Galatasaray'dan bir kez daha izin talebinde bulunduğu iddia edildi.

GALATASARAY BONSERVİSİNİ BELİRLEDİ

Galatasaray cephesinin Victor Nelsson için belirlediği bonservis ücreti 25 milyon Euro. Crystal Palace'ın bu bedeli ödemeye karar verdiği de gelen haberler arasında.